Erol Kaya: “Kılavuz Gençlik medeniyetimize çok önemli katkı sunuyor”

Kılavuz Gençlik Projesinin önemli bileşenlerinden Diriliş Kampını ziyaret eden AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya, “Kılavuz Gençlik medeniyetimize çok önemli katkı sunuyor” dedi

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
05 Mar 2018 / Pzt 13:34 |
/ 121 Kez Okundu
| |
Kılavuz Gençlik Projesinin önemli bileşenlerinden Diriliş Kampını ziyaret eden AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya, “Kılavuz Gençlik medeniyetimize çok önemli katkı sunuyor” dedi.
Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya ve AK Parti Yerel Yönetimler Marmara Bölge Toplantısına konuk Belediye Başkanlarına “Kılavuz Gençlik Modeli” bileşenlerinden biri olan Diriliş Kampını gezdirdi. AK Parti Kocaeli İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, Kocaeli Milletvekili TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyon (KEFEK) Başkanı Radiye Sezer Katırcıoğlu, Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker ve Büyükşehir Belediyesi bürokratlarının da ziyarette yer aldı.
Diriliş kampına düzenlenen gezide konuşan Erol Kaya, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Hizmet gereklidir ama yeterli değildir. Aslolan gönül bağları kurmaktır’ sözlerini hatırlatmak istiyorum. İşte Kocaeli’de tam da bu yapılmaktadır. Büyükşehir Belediye Başkanımız kıymetli büyüğümüz İbrahim abimizi ve ekibini yürekten kutluyorum” dedi.
Kılavuz Gençlik projesinin ülkeye büyük katkılar sunacağını belirten Kaya, “Diriliş Kampının gençlere dönük ortaya koyduğu bu güzel atmosferin tüm Türkiye’ye yayılacağına inanıyorum. Yavrularımızın burada bilgi ve ahlak tabanında değerler eğitimini almasını da çok önemsiyorum. Bura da şunu da gördük ki ödüllü ‘Kılavuz Gençlik Modeli’, Kocaeli’deki bütün gençlik hizmetlerinin ve faaliyetlerinin çatısını oluşturmaktadır. Kılavuz Gençlik, farklı bileşenleriyle medeniyetimizin inşasına çok önemli bir katkı sunmaktadır” şeklinde konuştu.
Kampta yapılan etkinlikler hakkında açıklama yapan Başkan Karaosmanoğlu da, “Bisiklet, okçuluk, izcilik, seminerler, futbol, voleybol, matrak, badminton, doğa yürüyüşü, kamp ateşi ve okuma grupları gibi etkinliklerle çocuklarımızın ve gençlerimizin güzel bir vakit geçirmesini sağlıyoruz. Diriliş 1 Kamp Alanında 208 kişilik kapasitemizin yanı sıra Diriliş 2’de 350 kişilik kapasite sahibiz. 2017 yılında yirmi sekiz bin gencimizi bu kamplarda konuk ettik. Yeni ortaya koyduğumuz çalışmalarla da bu kapasitemizi otuz sekiz bin rakamına ulaşmıştır. Şunu da ifade etmek isterim ki burada Kılavuz Gençlik Liderleri, üniversite okuyan öğrencilerimiz arasından liderlik kabiliyetlerine göre özel olarak seçilmektedir. Bizler gençlerimize hizmet etmekten gururluyuz ve mutluyuz. İnşallah bu hep böyle sürecektir” ifadelerini kullandı.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.