Ertelenen prim borçları ödenmeye başladı

Prim ertelemeleri vadesine ilişkin açıklamalarda bulunan Kayseri Sosyal Güvenlik İl Müdürü Hacı Ali Hasgül, "Bu ay sonu itibariyle 2016 yılı Aralık dönemi Sigorta Prim Borcunun vadesi gelmiştir

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
24 Eki 2017 / Sal 12:59 |
/ 71 Kez Okundu
| |
Prim ertelemeleri vadesine ilişkin açıklamalarda bulunan Kayseri Sosyal Güvenlik İl Müdürü Hacı Ali Hasgül, "Bu ay sonu itibariyle 2016 yılı Aralık dönemi Sigorta Prim Borcunun vadesi gelmiştir. İşverenlerimiz bu ay yapacakları ödemelerde bu hususu göz önünde bulundursunlar.” dedi.
SGK İl Müdürü Hacı Ali Hasgül, “5510 sayılı Kanunun geçici 72 nci maddesine göre asgari ücret desteğinden yararlanan işverenlerimizin, 2016 yılı Aralık ayına ait ertelenen sigorta prim tutarının 2017 yılı Ekim ayı sonunda (31/10/2017 tarihine kadar), 2017 yılı Ocak ayına ait ertelenen sigorta prim tutarının 2017 yılı Kasım ayı sonunda (30/11/2017 tarihine kadar), 2017 yılı Şubat ayına ait ertelenen sigorta prim tutarının ise 2017 yılı Aralık ayında (26 Aralık 2017 tarihine kadar ) ertelenmişti. Bu ay sonu itibariyle 2016 yılı Aralık dönemi Sigorta Prim Borcunun vadesi gelmiştir. İşverenlerimiz bu ay yapacakları ödemelerde bu hususu göz önünde bulundursunlar.” dedi.
Açıklamalarının devamında Hasgül: "2017 yılı Ocak ayına ait sigorta primlerinin 2017 yılı Kasım ayı sonuna ve 2017 yılı Şubat ayına ait ertelenen sigorta primlerinin ise 26 Aralık 2017 tarihine kadar ödenmesi gerektiği de unutulmamalıdır. Ertelenen primler de dahil olmak üzere işverenlerimizin ödenmeyen primler sebebiyle gecikme zammı ve cezası ile karşılaşmamak, işverenlerimizin hâlihazırda yararlandıkları ve yararlanacakları asgari ücret desteği ve diğer prim teşviklerinden mahrum kalmamaları ve bu hakların devamı için ertelenen ve vadesi gelen prim borçları ile birlikte cari ay ve yapılandırılmış eski borçlarının taksitlerinin de ödemesi büyük önem arz etmektedir. İşverenlerimizin prim yükünü hafifleten teşviklerin devamı için bu konuya dikkat etmeleri gerektiğini belirtti.
Ayrıca ödemelerde herhangi bir sıkıntı yaşanmaması için gerekli tedbirler alındığını da belirten Hacı Ali Hasgül Prim tahsilatında sorun yaşayan işverenlerimiz olursa en yakın Sosyal Güvenlik Merkezimize Başvurmaları halinde gerekli bilgilendirme yapılacaktır. Tahsilat yapan banka şubeleri bu konuda Merkezlerimizce ayrıca bilgilendirilecektir" ifadesinde bulundu.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.