ERÜ Mühendislik Fakültesi’nde “İnşaat Günleri” Başladı

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) İnşaat Kulübü tarafından “İnşaat Günleri” etkinliği düzenlendi

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
22 Mar 2018 / Per 15:50 |
/ 142 Kez Okundu
| |
Erciyes Üniversitesi (ERÜ) İnşaat Kulübü tarafından “İnşaat Günleri” etkinliği düzenlendi.
15 Temmuz Yerleşmesi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinliğe, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Doğan, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayraktar, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fatih Altun’un yanı sıra, çok sayıda akademisyen ve öğrenci katıldı.
Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fatih Altun, Mühendislik Fakültesi’nin 14 bölümü yaklaşık 12 bin öğrencisi ile eğitim verdiğini söyledi.
Dekan Altun, “İnşaat Fakültesi bölümü fakültemizde kurulan 3. bölümdür. Bölümümüz şuanda bin 300’e yakın öğrencisiyle eğitime devam etmektedir. Gerçekten ülkenin ekonomik faaliyetlerine baktığımızda inşaat mühendisliği bölümünün lokomotif bir görevi vardır. Onun içinde inşaat mühendislerine çok ciddi görevler düşmektedir. Bu tür faaliyetler ile alanında başarılı inşaat mühendislerinin bilgilerini sizlere aktarması ve sizlerin de gelecek hayatınıza yön vermesi açısından çok önemli olduğunu düşünüyorum” dedi.
Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayraktar ise, öğrenciler ile tecrübelerini paylaşarak tavsiyelerde bulundu.
Başkan Çolakbayraktar, “İnşaat mühendisi olduğum için söylemiyorum ama biraz kaynakları karıştırırsanız. Mühendisliğin anası denilen bir mesleğin öğrenimini alıyorsunuz. İleride yapacağınız bu iş, mesleğiniz çok önemli bir iş. Siz şu anda bunun eğitimini alıyorsunuz. Sizler medeniyet dokusu içerisinde, bu medeniyet dokusunu kurgulayacak ve yapacak olan insanlarsınız. Medeniyet ve Medine aynı kökten geliyor. Şehir ve Medeniyet. Medeniyeti oluşturacak insanlar sizlersiniz. Bugünden geleceğe baktığımız zaman neler yapılabilir birazda geriye doğru gidip bakmak lazım. Herhalde ilk çağlardaki gibi imkânlar ile yaşanıyor olsaydı. Otlarla, çöplerle yapılmış evlerde veya oyma yapılar içerisinde yaşanılıyor ve öyle bir hayat sürülüyor olsaydı, mühendislik ile ilgili bir gereksinim olmazdı. Ama günümüz teknolojileri imkânları çok daha farklı noktalara geldiği için her alanda inşaat mühendisliği ile ilgili farklı farklı ihtiyaç ve bilim dallarına ihtiyaç duyulmaktadır. Bakıldığında şehir dediğiniz zaman her şeye ihtiyaç var” diye konuştu.
Etkinlik Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Doğan’ın Başkan Ahmet Çolakbayraktar’a plaket takdiminin ardından sunumlar ile devam etti.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.