Erzurum’da 2 günde 300 kaçak göçmen yakalandı

Afganistan’daki terörist gruplardan kaçıp Türkiye’ye yasa dışı yollardan girmeye çalışan kaçak göçmenler Erzurum polisine yakalandı

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
03 Mar 2018 / Cmt 14:30 |
/ 54 Kez Okundu
| |
Afganistan’daki terörist gruplardan kaçıp Türkiye’ye yasa dışı yollardan girmeye çalışan kaçak göçmenler Erzurum polisine yakalandı. Bugün yakalanan 100’e yakın göçmenle birlikte 2 günde toplam 300 göçmen yakalanmış oldu.
Ağrı’dan yaya olarak Erzurum’a gelen göçmenler, Erzurum’un girişinde soğuktan bitkin düşmüş halde bulundu. Yaklaşık 10 gündür yemek yemediklerini söyleyen göçmenlere polis, yemek ve su verdi.
Afganistan’daki terörist gruplardan kaçarak Ankara ve İstanbul’da iş bulmak hayaliyle geldiklerini ifade eden göçmenler, "Afganistan’da teröristler var orada iş yok. Biz buraya çalışmaya geliyoruz amacımız burada çalışabilmek. Çünkü orada kalırsak DEAŞ bize burada bizimle çalışacaksınız diyor. Biz de insan tacirleriyle Türkiye’ye geldik bizim paramız bitince bize işkence ettiler ve kaçmak zorunda kaldık. Buraya kadar yaya geldik ve polise teslim olduk biz polislerden memnunuz bize kötü davranmadılar" diye konuştu.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.