Eskişehir Azerbaycanlılar Derneği ve kardeş derneklerinden Afrin Harekatı’na destek

Eskişehir Azerbaycanlılar Derneği ile ’Kardeş’ dernek olan Bakü’ deki "Savaş Gazisi Kadınlarına Sosyal Yardım İçtimai Birliği" ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, Bakü’deki Türkiye’nin Azerbaycan Cumhuriyeti Büyükelçisi Erkan Özoral’ı ziyaret edenek Türkiye’nin Afrin harekatı’na desteklerini ilettiler

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
17 Şub 2018 / Cmt 13:06 |
/ 29 Kez Okundu
| |
Eskişehir Azerbaycanlılar Derneği ile ’Kardeş’ dernek olan Bakü’ deki "Savaş Gazisi Kadınlarına Sosyal Yardım İçtimai Birliği" ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, Bakü’deki Türkiye’nin Azerbaycan Cumhuriyeti Büyükelçisi Erkan Özoral’ı ziyaret edenek Türkiye’nin Afrin harekatı’na desteklerini ilettiler.
Çeyrek asırdır Ermeni terörü ve Ermeni işgaliyle mücadele veren Azerbaycan Türkleri, Türkiye’nin başlattığı terörle mücadelesinde, her zaman Türkiye’nin yanında olduğunu, Bakü’deki, Türkiye’nin Azerbaycan Cumhuriyeti Büyükelçisi Erkan Özoral’a ilettiler. Bakü’de faaliyet gösteren ’Savaş Gazisi Kadınlarına Sosyal Yardım İçtimai Birliği’ Başkanı Rada Abbas, ziyaret ile ilgili yaptığı açıklamada, "Biz Eskişehir Azerbaycanlılar Derneği ile ’Kardeş’ derneğiz. Biz, Bakü’deki sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile birlikte, Bakü’deki Türkiye’nin Azerbaycan Cumhuriyeti Büyükelçisi Erkan Özoral’ı makamında ziyaret ettik ve Türkiye’nin terörle mücadelesine destek amaçlı, Afrin Harekatı’na desteklerimizi bildirdik. Ermenilerin, 1905 yılında Azerbaycan Türklüğüne karşı başlattıkları soykırım politikası, 1915, 1918, 1920, 1948, 1952 ve son olarak 1988 yılından günümüze kadar, devam etmektedir. Yüz binlerce soydaşımız ermeni vahşetinin ve terörünün kurbanı olmuş, vahşicesine katledilmişlerdir. Azerbaycan’nın tarihi toprakları olan Karabağ, 1988 yılından günümüze kadar işgal altındadır ve Azerbaycan Türkleri, Karabağ’ın özgürlüğüne kavuşacağı günü hasretle beklemektedir. Bizler Karabağ savaşında savaşmış Azerbaycanlılar olarak, terörle mücadelede Türkiye’nin yanında olduğumuzu, Türkiye’nin haklı davasında her zaman canımızı dahi feda etmeye hazır olduğumuzu beyan ediyoruz" diye ifade etti.
Büyükelçi Erkan Özoral da, kardeş desteğinden her daim memnun olduklarını dile getirdi ve ziyarete katılan sivil toplum kuruluşu temsilcilerine teşekkür etti.
Bakü’deki sivil toplum kuruluşu temsilcileri, Bakü’deki Türkiye’nin Azerbaycan Büyükelçiliği aracılığıyla, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, destek mektubu gönderdiler.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.