Eskişehir Orman Bölge Müdürlüğü’nün ücretsiz fidan dağıtımları sürüyor

Orman Haftası münasebetiyle Eskişehir Orman Bölge Müdürlüğü tarafından başlatılan kentin 7 ayrı bölgesinde 22 bin adet ücretsiz sedir ve karaçam fidanı dağıtımı sürüyor

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
23 Mar 2018 / Cum 15:36 |
/ 228 Kez Okundu
| |
Orman Haftası münasebetiyle Eskişehir Orman Bölge Müdürlüğü tarafından başlatılan kentin 7 ayrı bölgesinde 22 bin adet ücretsiz sedir ve karaçam fidanı dağıtımı sürüyor.
Fidan dağıtımı amacı ile Espark AVM önünde yapılan törene; AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Harun Karacan, AK Parti İl Başkanı Dündar Ünlü, AK Parti Tepebaşı İlçe Başkanı İbrahim Yılmaz Kaynarca, Eskişehir Orman Bölge Müdür Yardımcısı Zeki Öztürk ve çok sayıda Eskişehirli vatandaş katıldı.
Törenin açılış konuşmasını yapan Eskişehir Orman Bölge Müdür Yardımcısı Zeki Öztürk, Orman Haftası boyunca 22 bin adet fidan dağıtımı yapacaklarını söyledi. Öztürk, "Daha fazla yeşil görmek amacıyla bu hafta ücretsiz fidan dağıtıyoruz. Bu hafta içerisinde Orman Bölge Müdürlüğü olarak dağıtıcağımız fidanlar inşallah toprakla buluşur, yeşerir, büyüyerek ağaç olur ve bizlere hizmet eder. Şuanda burada 4 bin adet fidan dağıtılacaktır. Hepimize hayırlı uğurlu olsun" dedi.
Müdür Yardımcısı Zeki Öztürk’ün ardından bir konuşma yapan AK Parti Eskişehir İl Başkanı Dündar Ünlü de daha yeşil bir Eskişehir olması için çalıştıklarını ifade etti. Başkan Ünlü, "Eskişehir’in daha yeşil olması için gayret sarf ediyoruz. Birilerinin ağaçları sökerek çevreci olduğunu gördüğümüz bu şehirde bugün bizlerde herkesin bir ağacı olsun diye gayret ediyoruz" diye konuştu.
Son olarak törende konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Eskişehir AK Parti Milletvekili Harun Karacan ise, "Lütfen bu aldığınız fidanları toprak ile buluşturun. Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin, yeni bir dünya için bu çam fidanlarının toprak ile buluşması gerekiyor. Emeği geçen çapacısından tohumcusuna kadar tüm arkadaşlarımıza gönülden teşekkür ediyorum. İnşallah bundan sonra Eskişehir’imizde çok kısa zamanda Çevre ve Orman Bakanlığı’mızın çok güzel projeleriyle halkımızı buluşturacağız" şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından vatandaşlara Eskişehir Orman Bölge Müdürlüğü çalışanları tarafından fidan dağıtımı yapıldı. Fidan dağıtımdan sonra tören sona erdi.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.