Eskişehirli kadınlardan Çifteler Kadın Açık Cezaevi’ne ziyaret

Eskişehir’deki bazı sivil toplum kuruluşu temsilcilerinden oluşan kadınlar, Çifteler ilçesinde bulunan Kadın Açık Ceza İnfaz Kurumu’nu ziyaret ettiler

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
16 Mar 2018 / Cum 11:47 |
/ 97 Kez Okundu
| |
Eskişehir’deki bazı sivil toplum kuruluşu temsilcilerinden oluşan kadınlar, Çifteler ilçesinde bulunan Kadın Açık Ceza İnfaz Kurumu’nu ziyaret ettiler.
Ziyarete; Eskişehir Güçlü Kadın Eli Derneği Başkanı Sadife Aşıcıel, Eskişehir Sessiz Meleklerin Sesi Derneği Başkanı Berrin Berru Çakır, Sultanlar Zeybek Ekibi Kültür Derneği Başkanı Sultan Sarı ve dernek üyeleri katıldı. Ziyaret sonrası açıklamalarda bulunan Eskişehir Güçlü Kadın Eli Derneği Başkanı Sadife Aşıcıel, güzel bir program gerçekleştirdiklerini anlattı. Kadın mahkumların unutulmayacağını söyleyen Aşıcıel, "Eskişehir’deki sivil toplum kuruluşu temsilcilerinden oluşan kadınlar olarak bir araya toplandık ve Çifteler ilçesindeki Kadın Açık Ceza İnfaz Kurumu’na ziyarete gittik. Orada bulunan kadınların üzüntülerini, sıkıntılarını paylaştık. Açık Cezaevi’ndeki kadınları neşelendirmek ve üzüntülerini, sıkıntılarını o gün unutturmak için, Eskişehir Emirdağlılar Vakfı’nın vermiş olduğu maddi ve manevi destekle, kadınlarımıza bir nebze de olsa ulaşabilmenin mutluluğunu hep birlikte yaşadık. Kadın Açık Cezaevi’nde oluşturduğumuz program sunumunu kadın temsilcileri adına Meral Demirel yaptı. Sultanlar Zeybek ekibi; folklor gösterilerini, türkülerini ve şarkılarını kadınlarımıza sundu. Kadın Açık Cezaevi’ndeki kadınlarımıza, güzel bir program düzenleyerek sunduk ve kadınlarımızı hiç olmazsa bir gün neşelendirdik. Kadın Açık Cezaevi’ndeki kadın mahkumlarımızı unutmadık ve unutmayacağız" dedi.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.