Evlilik okulu’ndan 81 çift daha sertifikalarını aldı

Şahinbey Belediyesi tarafından düzenlenen Evlilik Okulu’ndaki eğitimlere katılan evli ve yeni evlenen 81 çift, düzenlenen törenle sertifikalarını ve çamaşır makinalarını aldı

Eklenme: 20 Şubat 2018 / Salı 15:56:43
A A / 20 Kez Okundu
| |
Şahinbey Belediyesi tarafından düzenlenen Evlilik Okulu’ndaki eğitimlere katılan evli ve yeni evlenen 81 çift, düzenlenen törenle sertifikalarını ve çamaşır makinalarını aldı.
Şahinbey Belediyesi, Gaziantep İl Müftülüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü, Gaziantep Üniversitesi, Hasan Kalyoncu Üniversitesi ve Şahinbey Rehberlik Araştırma Merkezi ile mutlu ve huzurlu bir toplum oluşturmak amacıyla yürütülen Evlilik Okulu’nda eğitimler sürüyor. Eğitimlerde mezun olan çiftler, düzenlenen tören ile sertifika ve çamaşır makinelerini teslim alıyor. Şahinbey Belediyesi Nikah Salonunda düzenlenen son mezuniyet töreninde 81 çifte sertifikaları verildi. Törene, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şahinbey İlçe Müftüsü Musa İmamoğlu, başkan yardımcıları kurum müdürleri ve kursiyerler katıldı.
Nikah kıyma rekoru bizde
Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Evlilik Okulunu önemsediğini ve 2009 yılında başlatılan projenin patentinin Şahinbey Belediyesi’ne ait olduğuna dikkati çekerek, “Patenti belediyemizde olan Evlilik Okulunda evliliğin önemi anlatılıyor. İnsan hayatı boyunca bir kez doğar, evlenir ve ölür. Evlilik hayatı insanın dünyada ki cenneti veya cehennemidir. Eğer sizi anlayan ve sizinle iyi geçinen iyi bir eşiniz varsa dünyadayken cennet hayatını yaşarsınız. Ama aksi durumdaysa dünyada cehennemi yaşarsınız. Biz ailelerimizin mutlu ve huzurlu olmasını istiyoruz çünkü toplumun çekirdeğini aileler oluşturur. Aileyi sağlam tutarsak, geleceği sağlam daha iyi nesiller yetiştirmiş oluruz. Şahinbey Belediyesi olarak Evlilik Okulu kursunu çok önemsiyoruz. Göreve geldiğimizde ilk başlattığımız projelerden bir tanesi Evlilik Okulu diğeri ise Hoş geldin Bebek projesiydi. İkisi de hızlı bir şekilde devam ediyor” dedi. Şahinbey İlçe Müftüsü Musa İmamoğlu, evlilik okuluna katılan çiftlere evliliğin önemi ile ilgili bilgiler verdi.
Çiftlere sertifikalarla birlikte çamaşır makineleri de verildi.
Şahinbey Belediyesi’nin 2011 yılında başlattığı Evlilik Okulu ve aile içi eğitim projesinden bu güne kadar 22 bin 367 kişi faydalandı.
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.