FETÖ’den 12 kişiye 2 yıl 1 ay ile 6 yıl 3 ay arasında hapis

Samsun’da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında 2’si tutuklu 30 kişinin yargılandığı davada 12 kişi 2 yıl 1 ay ile 6 yıl 3 ay arasında hapis cezasına çarptırılırken, 18 kişi ise beraat etti

07 Mar 2018 / Çar 15:09 |
/ 0 Kez Okundu
| |
Samsun’da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında 2’si tutuklu 30 kişinin yargılandığı davada 12 kişi 2 yıl 1 ay ile 6 yıl 3 ay arasında hapis cezasına çarptırılırken, 18 kişi ise beraat etti.
Samsun’da FETÖ/PDY soruşturması kapsamında Bafra ilçesindeki milli eğitim yapılanması yönelik yapılan soruşturmada dava açılan meslekten ihraç edilen öğretmenlerin yargılanmaları sona erdi. Samsun 3. Ağır Ceza Mahkemesinde bugün görülen davaya basın mensupları alınmadı. Mahkeme, tutuklu olarak yargılanan öğretmenler Mustafa S. ve Ömer K.’yi "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan 6 yıl 3’er ay hapis cezasına çarptırarak tahliyelerine karar verdi. Tutuksuz olarak yargılanan Eda S.’nin 6 yıl 3 ay, 9 kişinin de 2 yıl 1’er ay hapis cezasına çarptırıldıkları öğrenildi. Aynı davada 18 öğretmen ise beraat etti.
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.