Filistin asıllı Ürdün’lü milyarder işadamı Suudi Arabistan’da gözaltına alındı

Arap Bank’ın genel müdürü, Ürdün’de yaşayan Filistinli milyarder işadamı Sabih el Mısri Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’ta gözaltına alındı

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
16 Ara 2017 / Cmt 14:07 |
/ 40 Kez Okundu
| |
Arap Bank’ın genel müdürü, Ürdün’de yaşayan Filistinli milyarder işadamı Sabih el Mısri Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’ta gözaltına alındı.
Suudi vatandaşı da olan Ürdünlü milyarder işadamı Suudi Arabistan’a yaptığ ziyaretten, Çarşamba günü Arap Bank’ın toplantısına katılmak için Ürdün’e geri dönmedi. Sabih el Mısrı’ye yakın kaynaklar ünlü işadamının Riyad havaalanına giderken gözaltına alındığını söyledi.
Alınan haberlerde, Mısri’ye yakınlığı ile bilinen kişilerin kendisini Suudi Arabistan’a gitmeme konusunda uyardığı ancak işamadı Mısri’nin kendisi için orada korkulacak bir durum olmadığını söylediği belirtildi.
Ürdünlü işadamı Mısri’nin, Suudi Arabistan’ın Veliaht Prensi Muhammed bin Selman’ın yolsuzluk soruşturması iddiasıyla Prensleri ve bazı işadamlarını gözaltına almasından sonra ilk defa Suudi Arabistan’da ilk defa seyahat yaptığına dikkat çekildi. Sabih el Mısri’nin Suudi Arabistan’da büyük miktarda yatırımı olduğu hatırlatıldı.

Reklam
İster evinizden ister iş yerinizden market, manav, kasap, şarküteri, aparatif yemek siparişlerinizi İNEGÖL SİPARİŞ mobil uygulaması ile ya da www.inegolsiparis.com web sayfasından ücretsiz bir şekilde verebilirsiniz.
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.