Fırıncılara yaz aylarında eleman dayanmıyor

Yaz aylarının yaklaşması ile birlikte fırıncıları da zorlu bir dönem bekliyor

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
09 Mar 2018 / Cum 10:27 |
/ 100 Kez Okundu
| |
Yaz aylarının yaklaşması ile birlikte fırıncıları da zorlu bir dönem bekliyor. Fırın işletmecileri, bunaltıcı iş ortamı sebebiyle bu süreçte eleman bulmakta sıkıntı yaşıyor.
Her gün yüksek sıcaklıkta vatandaşlara hizmet sunan fırıncılar, dolgun maaşa rağmen yaz aylarında istikrarlı bir şekilde çalışacak eleman bulmakta zorlanıyorlar. Yaklaşık 40 yıldır Eskişehir’de fırıncılık yapan Nabi İşli, fırıncılığın en zor mesleklerden biri olduğunu ve bu sebeple yaz aylarında çalışmaya hevesli gençlerin bunaltıcı ortam nedeniyle erken pes ederek görevi bıraktıklarını söyledi. Yaz aylarında eleman sıkıntısının yaşandığını dile getiren İşli, "Bizim işimizde yaz ayları en sıkıntılı dönemdir. Zaten yüksek sıcaklıkta çalışıyoruz. Bir de üstüne yaz ayları binince iyice zor oluyor. Bu dönemde eleman problemimiz de çok oluyor. Yüksek maaş da versen tutamıyorsun. Her şey para değil tabii ki. Bir eleman girer, bir eleman çıkar. Yaz ayları her bakımdan fırıncılar için zordur. Ama şükürler olsun bizler artık alıştık. Allah bir kolaylığını veriyor. 40 yılımı devirdim ben. Soğuk suyla elimizi yüzümüzü yıkayıp rızkımızın peşinde koşmaya devam ediyoruz" şeklinde konuştu.
"Yer altında madenciler, yer üstünde biz"
Fırıncılık mesleğinde ustalık için yıllarca sektörün içinde olmak gerektiğini vurgulayan Nabi İşli, konuyla ilgili şunları kaydetti:
"Tabii sadece yaz ayları ile kısıtlamamak lazım. Fırıncılık her dönem zordur. Usta olmak için yıllarınızı vermeniz gerekir. Ben bile kendime 15 seneden sonra usta diyebildim. Sabır ister, emek ister. Yer altında madenciler, yer üstünde de biz gerçekten çok zor şartlar altında rızkımızı kazanıyoruz. Belki zor ama göstediğimiz bu çaba sonucunda vatandaşlara bir şeyler sunabilmek de çok güzel. bu da ayrı bir mutluluk veriyor."

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.