Forum Mersin’de ’Kukla Festivali’ne yoğun ilgi

Forum Mersin Alış Veriş Merkezi’nde ’Kukla Festivali’ kapsamında düzenlenen etkinlikler, ziyaretçilerin yoğun ilgisini gördü

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
26 Mar 2018 / Pzt 15:28 |
/ 44 Kez Okundu
| |
Forum Mersin Alış Veriş Merkezi’nde ’Kukla Festivali’ kapsamında düzenlenen etkinlikler, ziyaretçilerin yoğun ilgisini gördü.
Her yıl renkli görüntülere sahne olan Kukla Festivali kapsamında Forum Mersin’de düzenlenen atölye ve sergi etkinlikleri, bu yıl da yoğun ilgiyle gerçekleşti. ’Karagöz’ü olmayan çocuk kalmasın’ sloganıyla yapılan atölye çalışmaları minik misafirlerin akınına uğradı. Forum Mersin’in minik misafirlerinin yoğun katılımıyla hayata geçen Kukla Yapım Atölyesi, çocuklara kendi elleriyle yaptıkları kuklalara sahip olma fırsatı sundu. Ayrıca ziyarete açılan özel sergi kapsamında ’Yaşayan İnsan Hazinesi’ seçilen üç Karagöz ustasından biri olan Karagöz sanatçısı Tacettin Diker’in tasvirleri sanatseverlerle buluştu. Bu özel sergi, Turizm Bakanlığı’nın koleksiyonu dışındaki en kapsamlı koleksiyon olma özelliği taşıyordu.

Reklam
İster evinizden ister iş yerinizden market, manav, kasap, şarküteri, aparatif yemek siparişlerinizi İNEGÖL SİPARİŞ mobil uygulaması ile ya da www.inegolsiparis.com web sayfasından ücretsiz bir şekilde verebilirsiniz.
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.