"Frig Vadisi Turizmini Geliştirme Projesi" kapsamında Emre Gölü’ne tekne bırakıldı

Afyonkarahisar’ın İhsaniye İlçe Kaykamlığı tarafından hazırlanan ve Frigya Kültürel Mirasını Koruma ve Kalkınma Birliğini (FRİGKÜM) tarafından desteklenen “Frig Vadisi Turizmini Geliştirme Projesi" kapsamında Emre Gölü’ne tekne bırakıldı

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
26 Mar 2018 / Pzt 13:16 |
/ 146 Kez Okundu
| |
Afyonkarahisar’ın İhsaniye İlçe Kaykamlığı tarafından hazırlanan ve Frigya Kültürel Mirasını Koruma ve Kalkınma Birliğini (FRİGKÜM) tarafından desteklenen “Frig Vadisi Turizmini Geliştirme Projesi" kapsamında Emre Gölü’ne tekne bırakıldı.
"Frig Vadisi Turizmini Geliştirme Projesi" kapsamında ilk adım olarak Frig Vadisinde bulanan Emre Gölü’ne tekne bırakıldı. Proje hakkında bilgi veren İhsaniye Kaymakamı Alper Taş "İhsaniye Kaymakamlığı tarafından hazırlanıp Afyonkarahisar Valiliği ile FRİGKÜM tarafından da desteklenen "Frig Vadisi Turizmini Geliştirme Projesi" kapsamında çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Projeyle İhsaniye’nin Türkiye için yeni bir turizm merkezi olmasını hedefliyoruz. Bu hedefimizin sonuna doğru yaklaştık. İnşallah Nisan ayında büyük bir katılımla bu açılışımızı gerçekleştireceğiz.” diyerek projeye desteklerinden ötürü belediye başkanlarına ve İl genel meclis üyelerine teşekkür etti.
Emre gölüne bırakılan teknenin test turunun son derece güzel ve başaralı geçtiğini belirten Kaymakam Taş, “Nisan ayı içerisinde açılışı yapılacak olan Frig vadisi turizm geliştirme projesi kapsamında İhsaniye’nin Türkiye için yeni bir turizm merkezi olmasını hedefliyoruz ve bu hedefimizin sonuna doğru yaklaştık, Nisan ayında da büyük bir katılımla bu açılışımızı gerçekleştireceğiz” diye konuştu.
Proje ile 3 bin yıllık tarihe sahip Frig vadisinde ATV ve fayton turları yapılması, bisikletle gezinti, yürüyüş parkurları, kamp ve piknik alanları oluşturulması ve Emre gölünde tekne gezisi, kano, deniz bisikleti, spor balıkçılığı gibi faaliyetler yapılması planlanıyor.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.