Geleneksel öykü yarışmasına başvurular başladı

Altındağ Belediyesinin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri çerçevesinde gerçekleştirdiği ve artık gelenekselleşen “Öykü Yarışması”nın konusu “Sır” olarak belirlendi

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
26 Oca 2018 / Cum 16:20 |
/ 44 Kez Okundu
| |
Altındağ Belediyesinin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri çerçevesinde gerçekleştirdiği ve artık gelenekselleşen “Öykü Yarışması”nın konusu “Sır” olarak belirlendi. Öykü yarışması için başvurular ise başladı.
Altındağ Belediyesi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri çerçevesinde bu yıl 12’nci kez öykü yarışması düzenleyecek. Altındağ Belediyesi “Kim bilir kaç kez dedik ‘Sana bir sır vereceğim, ama kimseye söyleme’ diye, kim bilir kaç kez içimize attık da, hiç kimseye söyleyemedik sırrımızı o sır büyüdü içimizde, büyüdü, büyüdü, büyüdü, akan sulara anlatmak istedik de sular bulandı, rüzgara anlatmak istedik de fırtınalar koptu, dağlara taşlara haykırmak istedik de onlar bile dayanamadı. Sustuğumuz yeter, o zaman şimdi anlatma vakti. Kimse bilmesin beni, hiç kimse tanımasın, kimseler görmesin ama ben anlatayım. Yazarak dökeyim içimdekileri, kalemimle haykırayım, mürekkebim kuruyana kadar yazayım. Yeter artık! Sır, sır olmaktan çıksın" sözleriyle tüm kadınları yarışmaya katılmaya ve sırları açığa çıkarmaya çağırıyor.

"Tüm kadınları bu yarışmaya katılmaya davet ediyorum"
Öykü yarışmasını "Kadınların sahip oldukları değerleri keşfetmeleri ve kendilerini ifade edebilmeleri için çok önemli bir proje" olarak değerlendiren Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, "Öykü yarışması güzel bir gelenek haline geldi. Altındağ, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nün, kadınların aktif katılımlarıyla ve coşkuyla kutlandığı bir ilçe. Biz 8 Mart’ı protokole yönelik salon programlarıyla geçiştirmek yerine, kadınların planladığı ve bizzat sahnelediği etkinliklerle kutluyoruz. Kadınlara ve edebiyata verdiğimiz değerin önemli bir göstergesi de düzenlediğimiz öykü yarışmasıdır. 12 yıldır bu yarışmaya büyük önem veriyoruz. Bu zamana kadar çok başarılı eserlerle karşılaştık. Bu yıl yine tüm kadınları bu yarışmaya katılmaya, içlerinde sakladıkları sırları bu yarışma aracılığıyla açığa çıkarmaya davet ediyorum" ifadelerini kullandı.
Tiryaki, yarışmaya katılan tüm eserlerin çok çarpıcı ve profesyonel bir dille yazılmış olduğunu ve her yıl dereceye giren eserlerin belirlenmesinde çok zorlanıldığını da sözlerine ekledi.

Son başvuru tarihi 1 Mart 2018
Son başvuru tarihinin 1 Mart 2018 olarak belirlendiği yarışmada, bilgisayar aracılığıyla, word dokümanı olarak, 12 punto ve “Arial” fontuyla yazılmış eserlerin, kultur@altindag.bel.tr elektronik posta adresine gönderilmesi isteniyor. Eserler ayrıca posta yolu ile “Altındağ Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Şükriye Mahallesi Ulucanlar Caddesi No:63 Altındağ” adresine gönderilebilecek ya da elden de teslim edilebilecek. Eserlerin üzerine ise kişisel bilgilerin ve iletişim bilgilerinin mutlaka yazılması gerekiyor. Yarışma hakkında 507 01 30 numaralı telefondan bilgi alınabilecek.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.