Genç itfaiyeciler zor durumlara gerçekçi eğitimlerle hazırlanıyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi KOBİTEM, genç itfaiyecileri gerçekçi ortamlarda eğiterek zor şartlara hazırlıyor

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
20 Mar 2018 / Sal 15:07 |
/ 50 Kez Okundu
| |
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi KOBİTEM, genç itfaiyecileri gerçekçi ortamlarda eğiterek zor şartlara hazırlıyor.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi gelecek neslin itfaiyecilerini yetiştirmek için otomotiv firmaları tarafından hibe edilen araçlarda yaralı kurtarma eğitimi yapıyor. Bu kapsamda İzmit Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği öğrencilerine kaza yapan bir araçtan yaralı kurtarma eğitimi verildi. Büyükşehir İtfaiyesi’nin en tecrübeli eğitmenleri gözetiminde gerçekleşen kurtarma tatbikatında araç içerisinde sıkışan bir yaralı kurtarıldı. Tatbikatta öğrenciler, kazalarda kullanılan hidrolik makas ve benzeri aletleri kullanma fırsatı yakaladı. Kurtarmada yaralıya ulaşan öğrenciler kazazedeye boyunluk takarak önlem aldı. Daha sonra yaralı dikkatli bir şekilde araçtan çıkarılarak ambulansa alındı.
İtfaiye öğrencileri, derslerdeki teorik olarak öğrendikleri bilgilerin, Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi’nin sağladığı eğitimler ile pratiğe geçirdiklerini ifade etti.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.