Gercüş’te okur yazarlık seferberliği toplantısı

Batman’ın Gercüş ilçesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan bünyesinde bütün ülkede başlatılan okur yazarlık seferberliğine ilişkin bilgilendirme toplantısı yapıldı

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
16 Şub 2018 / Cum 11:39 |
/ 9 Kez Okundu
| |
Batman’ın Gercüş ilçesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan bünyesinde bütün ülkede başlatılan okur yazarlık seferberliğine ilişkin bilgilendirme toplantısı yapıldı.
Gercüş Yatılı Bölge Ortaokulu Konferans Salonunda düzenlenen bilgilendirme toplantısına Kaymakam Unal Koç’un yanı sıra ilçedeki kurum amirleri ile köy ve mahalle muhtarları katıldı. Toplantıda konuşan Kaymakam Unal Koç projenin önemine değinerek herkesi okur yazarlık projesine destek vermeye davet etti. Kaymakam Koç “Okur yazarlık seferberliği çerçevesinde okuma yazma bilmeyen vatandaşların okuma yazma kurslarına katılarak okur yazar hale gelmeleri ve ilkokul düzeyinde öğrenim görmelerini sağlamak amacıyla başlatılan bu projeye bizlerde temsil ettiğimiz yerlerde bulunan okuma yazması olmayanları tespit ederek kendilerine en yakın olan okula giderek öğrenim görmelerini sağlamalıyız” dedi.

Reklam
İnegöl’de günün gelişmeleri Telegram adresimizde TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.