Hakkari’de ‘Hutbe Okuma Yarışması’nın finali yapıldı

HAKKARİ (İHA) – Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün her yıl geleneksel olarak imam hatip liseleri arasında düzenlediği ‘Hutbe Okuma Yarışması’nın finali yapıldı

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
24 Mar 2018 / Cmt 09:12 |
/ 36 Kez Okundu
| |
HAKKARİ (İHA) – Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün her yıl geleneksel olarak imam hatip liseleri arasında düzenlediği ‘Hutbe Okuma Yarışması’nın finali yapıldı.
Yüksekova Anadolu İmam Hatip Lisesinin ev sahipliğinde İhsaniye Camii’nde yapılan finalde, Hakkari TOBB Hüseyin Çelik Anadolu İmam Hatip Lisesi 10. sınıf öğrencilerinden Recep Tayyip Erik birinci oldu. Birinci olan öğrencinin Şırnak’ta ileri ki günlerde gerçekleşecek olan bölge finalinde Hakkari’yi temsil edeceği belirtildi.
Final elemelerinde Yüksekova Anadolu İmam Hatip Lisesi ikinci, Şemdinli Seyyid Abdullah Anadolu İmam Hatip Lisesi ise üçüncü oldu.
TOBB Hüseyin Çelik Anadolu İmam Hatip Lisesi yöneticileri, özellikle yarışmanın koordinatörlüğünü gerçekleştiren Yüksekova Anadolu İmam Hatip Lisesinin yöneticilerine, öğretmenlerine ve öğrencilerine teşekkür ederek, dereceye giren okullara ise başarılar dilediler.

Reklam
İnegöl’de günün gelişmeleri Telegram adresimizde TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.