Herkes kurtarılmalarını beklerden onlar 15 metreden yere çakıldı

Antalya’da tarihi Kaleiçi semtinde 15 metrelik burçların tepesinde mahsur kalan iki kedi, kendilerini kurtarmak için gelen itfaiye ekiplerinden kaçmak isterken yere düştü

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
16 Oca 2018 / Sal 11:10 |
/ 48 Kez Okundu
| |
Antalya’da tarihi Kaleiçi semtinde 15 metrelik burçların tepesinde mahsur kalan iki kedi, kendilerini kurtarmak için gelen itfaiye ekiplerinden kaçmak isterken yere düştü. Kedilerden biri yaralı olarak kaçarken, kaçamayan diğer kedi görevliler tarafından motosikletle veterinere götürüldü.
Olay Kaleiçi semtinin Cumhuriyet Meydanı’na bakan burçlarında meydana geldi. Kalekapısı Esnaflarını Güçlendirme ve Kalkındırma Derneği (KALEDER) tarafından tarihi saat kulesi yanında kurulan kedi evindeki iki kedi, burçların tepesine çıktı ancak inemedi. Durumu gören vatandaşlar kedilerin kurtarılması için itfaiye ekiplerinden yardım istedi. Olay yerine gelen ekipler burçların tepesine itfaiye merdiveni yardımıyla çıkıp iki kediyi yakalamak isterken beklenmedik bir şey oldu. Burçların tepesindeki iki kedi kendilerini almaya gelen iki itfaiye görevlisinden kaçmaya çalışırken 15 metre yüksekten arka arkaya yere düştü. Kedilerden biri yere düştükten sonra yaralı olmasına rağmen kalabalıktan da ürkerek kaçarken, hemen arkasından yine aynı yerden düşen ikinci kedi fazla uzaklaşamadı. Kedi evlerinden birinin altına girmeyi başaran yaralı kedi görevliler tarafından alınıp kafese konularak hemen veterinere götürüldü.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.