İdilli minik öğrenciye akülü sandalye hediye edildi

Şırnak’ın İdil ilçesinde, Türkiye Erozyonla Mücadele ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı (TEMA) engelli bir kız öğrencinin hayalini gerçekleştirerek akülü sandalye hediye etti

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
18 Oca 2018 / Per 14:13 |
/ 12 Kez Okundu
| |
Şırnak’ın İdil ilçesinde, Türkiye Erozyonla Mücadele ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı (TEMA) engelli bir kız öğrencinin hayalini gerçekleştirerek akülü sandalye hediye etti.
Cumhuriyet İlkokulunda okuyan minik kız öğrencinin yaşadığı zorluklara dikkat çeken ilçe emniyet müdürlüğünde görevli trafik polisi memuru Hanifi Has durumu, İlçe Tema Vakfı Başkanı Aslan Gürses’e bildirerek nasıl bir yardım yapabileceğini sordu. Bunun üzerine harekete geçen Gürses yakın dostlarını ve TEMA sorumlusu Nermin Tol, Darıca Bir Umut Derneği ile iletişime geçerek durumu yetkililere aktardı. Konuya duyarsız kalmayan Darıca Bir Umut Engelli Derneği Başkanı Melek Arıkan aracılığıyla Derindere Anonim şirketi tarafından 3. sınıf öğrencisi Gülsüm’e akülü sandalye gönderdi. Cumhuriyet İlkokulunda okuyan minik öğrenci ile ailesi bu güzel davranıştan çok mutlu olduklarını ve emeği geçen tüm yetkililere sonsuz teşekkürlerini iletti.

Reklam
İnegöl’de günün gelişmeleri Telegram adresimizde TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.