İkiz plakalı otomobiller karşılıklı park edilince polisi alarma geçirdi

Tokat’ta aynı plakalı, marka ve model iki otomobil karşılıklı olarak park edilince, olay yerine sevk edilen çok sayıda ekip tarafından incelemeye alındı

29 Ara 2017 / Cum 16:30 |
/ 31 Kez Okundu
| |
Tokat’ta aynı plakalı, marka ve model iki otomobil karşılıklı olarak park edilince, olay yerine sevk edilen çok sayıda ekip tarafından incelemeye alındı. Yapılan incelemede Salim K.’ye ait 34 UM 9036 plakalı otomobilin gerçek plakasının 60 BE 257 olduğu, otomobilinin haciz yakalaması olduğu öğrenildi. 34 UM 9036 plakalı otomobilin sahibi Sezgin K.’nin ise olaydan bilgisi olmadığı kaydedildi.
Edinilen bilgiye göre, Gaziosmanpaşa Bulvarı Niksar Yolu kavşağı yakınlarında yolun iki tarafına karşılıklı olarak park halinde olan ikiz plakalı otomobiller polisi alarma geçirdi. MOBESE kamaraları tarafından tespit edilen ikiz plakalı otomobiller olay yerine sevk edilen çok sayıda ekip tarafından incelemeye alındı. Yapılan incelemede Salim K.’ye ait 34 UM 9036 plakalı otomobilin gerçek plakasının 60 BE 257 olduğu, otomobilinin haciz yakalaması olduğu öğrenildi. 34 UM 9036 plakalı otomobilin sahibi Sezgin K.’nin ise olaydan bilgisi olmadığı kaydedildi. Ruhsat sahipleri ifadeleri alınmak üzere GOP Polis Merkezine götürülürken, sahte plaka takan haciz yakalamalı otomobil ise plakaları sökülerek otoparka çekildi. Sahte plakalı aracı kullanan şahıs ise polis aracına bindirilirken, olaydan bilgisinin olmadığını, aracı emanet olarak aldığını söyledi.
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.