İl Gıda Tarım Ve Hayvancılık Müdürlüğü’nden "Kaliteli Çiğ Süt Üretimi" eğitimi verildi

BEBKA tarafından teknik destek kapsamına alınan ’Kaliteli Çiğ Süt Üretimi İçin Sığırlarda Mastitis Hastalığının Önlenmesi ve Sağım Hijyeni Eğitim’ projesi ile ilgili eğitim çalışması Eskişehir’de gerçekleştirildi

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
28 Şub 2018 / Çar 14:36 |
/ 28 Kez Okundu
| |
BEBKA tarafından teknik destek kapsamına alınan ’Kaliteli Çiğ Süt Üretimi İçin Sığırlarda Mastitis Hastalığının Önlenmesi ve Sağım Hijyeni Eğitim’ projesi ile ilgili eğitim çalışması Eskişehir’de gerçekleştirildi.
İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile Odunpazarı Kaymakamlığının proje ortağı olduğu ve Odunpazarı İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü adına hibe almaya hak kazanan ’Kaliteli Çiğ Süt Üretimi İçin Sığırlarda Mastitis Hastalığının Önlenmesi ve Sağım Hijyeni Eğitimi’ konulu proje eğitimi Emine-Emir Şahbaz Kültür ve Sanat Merkezi Eğitim Salonunda gerçekleştirildi.
Eğitimin başlangıcında projenin gerekçesi, hedefleri, amaçları ve beklenen etkileri hakkında Proje Koordinatörü Veteriner Hekim Dr. Hatice Olcay tarafından bilgi verildi. Ardından Kırıkkale Üniversitesi Veteriner Fakültesinde görevli Prof. Dr. Aylin Kasımoğlu Doğru tarafından sunum yapıldı. Seminere ilçe müdürleri ile il ve ilçe müdürlüklerinde görevli gıda denetçileri, veteriner hekimler, gıda mühendisi ve ziraat mühendisi teknik personeller katıldı. 4 gün devam eden eğitimde süt hijyeni, mastitis hastalığı nedenleri ve koruyucu önlemler, peynir ve yoğurt teknolojisi, süt ve ürünlerine yapılan hileler, ahır hijyeni ve hayvan refahı konularında detaylı bilgiler verildi.
Kapanış toplantısına Vali Yardımcısı Bekir Şahin Tütüncü, İl Müdür Vekili Rıdvan Akpolat, Şube Müdürleri ile Odunpazarı Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü katıldı. Vali Yardımcısı Bekir Şahin Tütüncü konuşmasında emeği geçen herkese teşekkürlerini ileterek, il müdürlüğünün eğitim konularında önde gelen iller arasında olduğunu vurguladı. Toplantı sonunda katılımcılara tören ile belgeleri verildi.

Reklam
İnegöl’de günün gelişmeleri Telegram adresimizde TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.