"İnşaat sektörü ekonomik büyümenin göstergesidir"

Diyarbakır Ticaret Borsası (DTB) Başkanı Engin Yeşil, inşaat sektörünün tarım ve hayvancılıktan sonra istihdam anlamında ön plana çıktığını belirterek, “Bu anlamda ekonomik büyümenin temel göstergelerinden birini oluşturmaktadır” dedi

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
15 Mar 2018 / Per 15:45 |
/ 57 Kez Okundu
| |
Diyarbakır Ticaret Borsası (DTB) Başkanı Engin Yeşil, inşaat sektörünün tarım ve hayvancılıktan sonra istihdam anlamında ön plana çıktığını belirterek, “Bu anlamda ekonomik büyümenin temel göstergelerinden birini oluşturmaktadır” dedi.
Diyarbakır’da bugün açılışı gerçekleştirilen 8. Ortadoğu İnşaat Fuarında bir konuşma yapan DTB Başkanı Engin Yeşil, fuar süresince oluşacak iş hacmi ile bölge yatırımlarının gelişmesine katkı sağlanacağına olan inancını belirterek, “İlimizde inşaat sektörü, tarım ve hayvancılıktan sonra özellikle istihdam anlamında ön plana çıkmakta ve ekonomik büyümenin temel göstergelerinden birini oluşturmaktadır. Bu yıl ilimizde düzenlenecek olan 8 fuar, farklı paydaşları bir araya getirerek kentimiz için artı güç oluşturacaktır. Adeta bir vitrin olan fuarlarımızı en iyi şekilde kullanan katılımcı firmalarımız da rekabet ve pazarlama gücünü arttıracaktır. Şehir ekonomisinin gelişmesinde büyük rol oynayan fuarlarımızın düzenlenmesinde emeği geçen tüm kurum ve kuruluşlarımıza, yurt içi ve yurt dışından fuarımıza katılım sağlayan herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.