İpekyolu Belediyesinden bir “Z-Kütüphane” daha

Van’ın İpekyolu Belediyesi, okullarda eğitime katkı sağlamak amacıyla başlattığı Zenginleştirilmiş Kütüphane (Z Kütüphane) yapımına bir yenisini daha ekledi

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
14 Ara 2017 / Per 16:14 |
/ 48 Kez Okundu
| |
Van’ın İpekyolu Belediyesi, okullarda eğitime katkı sağlamak amacıyla başlattığı Zenginleştirilmiş Kütüphane (Z Kütüphane) yapımına bir yenisini daha ekledi.
İpekyolu Belediyesi tarafından teknoloji, donanım ve kaynak olarak zenginleştirilen Z Kütüphanesi, Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi öğrencilerinin hizmetine sunuldu. Yapımı tamamlanan Z Kütüphanenin açılışına katılan İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Cemil Öztürk, okuldaki öğretmen ve öğrenciler tarafından çiçeklerle karşılandı.
Açılış öncesi gazetecilere açıklamalarda bulunan Öztürk, iki hafta önce Mimar Sinan İlk ve Ortaokulunda zenginleştirilmiş kütüphanenin açılışını yaptıklarını anımsattı. Öztürk, “İpekyolu Belediyesi olarak Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesinde yaptırılan Z Kütüphanesinin açılışı için bir araya geldik. İki hafta önce Mimar Sinan İlk ve Ortaokulunda zenginleştirilmiş kütüphanemizin açılışını yapmıştık. Bugün de başka bir okulda zenginleştirilmiş kütüphanemizin açılışını yapıyoruz. Çocuklarımızın ve gençlerimizin keyifle bilimle ilgilenebilecekleri, bilgi sahibi olabilecekleri, araştırma yapabilecekleri, kitap okuyabilecekleri alanlar oluşturuyoruz. Niyetimiz, her hafta bir Z Kütüphanenin açılışını yaparak, öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin hizmetine sunmaktır. Kütüphaneler öğrencilerimizin keyifli zaman geçirebilecekleri ve aynı zamanda ilimlerini geliştirebileceği ortamlardır. İkinci Z Kütüphanemizin hem okulumuza hem de ilçemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

“Amacımız eğitimi çok iyi bir noktaya taşımak”
Amaçlarının Van’da eğitimi iyi bir noktaya taşımak olduğunu dile getiren Öztürk, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Van maalesef eğitim anlamında istediğimiz bir yerde değil. Amacımız eğitimi çok iyi bir noktaya taşımak ve bununla ilgili ortamlar hazırlamak. İpekyolu Belediyesi olarak 120 okulumuzun hiçbirinde Z Kütüphane yok. İnşallah bundan sonra Z Kütüphanelerin sayısı artacak. Yine okullarımızda Z Kütüphane ile açık spor salonu yapmaya devam edeceğiz. Çünkü eğitim sadece sınıftan ibaret değil. İyi öğrencilerimizin, iyi bir eğitim almaları ve geleceğe hazırlanmaları için kötü alışkanlıklardan uzak durabilmeleri için kütüphanelere ihtiyacımız var.”
Belediye Başkan Vekili Öztürk, açılışın ardından sınıfları dolaşarak öğrencilerle sohbet etti.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.