İŞGEM’den iş kurmak isteyenlere seminer

Kahramanmaraş’ta, İş Geliştirme Merkezi (İŞGEM) "Yerimiz Var, Bütçemiz Dar" başlıklı düzenlediği seminerle girişimci adaylarıyla buluştu

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
22 Şub 2018 / Per 12:44 |
/ 12 Kez Okundu
| |
Kahramanmaraş’ta, İş Geliştirme Merkezi (İŞGEM) "Yerimiz Var, Bütçemiz Dar" başlıklı düzenlediği seminerle girişimci adaylarıyla buluştu.
Osmaniye İŞGEM tarafından girişimciler ve iş kurmak isteyenlerin buluştuğu seminer Kahramanmaraş’ta bir otelde düzenlendi.
İşini kurmak ya da büyütmek isteyen Kahramanmaraş’taki girişimcilerin kamu ve özel sektör tarafından sunulan finansal destekleri hakkında bilgiler anlatıldı.
Katılımcılara, finansal kaynaklara nasıl ulaşacakları konusunda vizyon kazanmaları, ne tür fırsatlara sahip oldukları hakkında bilgi edinmeleri ve bu yönde farklı bir bakış açısı kazanmaları hedefleniyor.
Yeni girişimcilerin kuracakları iş yerlerini Osmaniye OSB’de açabileceklerini söyleyen İŞEGEM İl Müdürü Bilgen Gaye Yalpa, “Osmaniye İŞGEM özellikle, Kahramanmaraş, Hatay ve Osmaniye illerini kapsayan girişimcilere liderlik edecek. Genç girişimcileri bünyemizde geliştirmeye büyütmeye çalışacağız. İşletme olarak biz insanlara finansman desteği sağlamıyoruz ama bünyemizdeki girişimcilerin en uygun şekilde, finansman kaynaklarına erişiminde aracılık yapıyoruz. Özellikle genç girişimcilere ilk kuruluş yıllarında ayakta durabilmeleri adına gerekli ofis, eğitim, yönetim gibi destekler veriyoruz. Bu seminerimizde Kahramanmaraş’ta yaptığımız son seminerdir. İnsanların Osmaniye’deki ofisimize gelmeleri gerek. Başvuru formunu doldurmaları yeterli ama İŞGEM bünyesinde yer alabilmeleri için, tüm sektörler yer alabilir ancak, birincisi KOSGEB ve Osmaniye Organize Sanayi Bölgesi yönetmeliği gereği İŞGEM bünyesinde kurulacaklar ve Osmaniye OSB’de ikamet edebilecekler” dedi.

Reklam
İster evinizden ister iş yerinizden market, manav, kasap, şarküteri, aparatif yemek siparişlerinizi İNEGÖL SİPARİŞ mobil uygulaması ile ya da www.inegolsiparis.com web sayfasından ücretsiz bir şekilde verebilirsiniz.
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.