İsrail, Gazze’yi vurdu

İsrail güçleri, Hamas’ın Filistin’de gerçekleştirdiği roket saldırılarına karşılık olarak, Hamas mevzilerini vurduğunu açıkladı

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
18 Ara 2017 / Pzt 13:34 |
/ 42 Kez Okundu
| |
İsrail güçleri, Hamas’ın Filistin’de gerçekleştirdiği roket saldırılarına karşılık olarak, Hamas mevzilerini vurduğunu açıkladı.
İsrail ordusu, ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs kararını ilan etmesinin ardından İsrail, Gazze’deki Hamas mevzilerini vurduğunu duyurdu. İsrail ordusu tarafından yapılan açıklamada, saldırının Gazze’den fırlatılan roketlere karşılık olarak gerçekleştirildiği iddia edildi.
Açıklamada Hamas tarafından dün akşam saatlerinde 2 roket fırlatıldığı, roketlerden birinin sınıra düştüğü diğerinin ise boş bir alana düştüğü kaydedildi. Ayrıca bugün sabah saatlerinde bir roket daha fırlatıldığı ifade edilen açıklamada, İsrail ordusunun karşı saldırısında ise Hamas eğitim kampında bulunan 3 yapının vurulduğu bildirildi.
Hamas, ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıma kararının ardından son 2 haftadır İsrail’in güneyine yoğun olarak roket saldırısı düzenliyor.

Reklam
İster evinizden ister iş yerinizden market, manav, kasap, şarküteri, aparatif yemek siparişlerinizi İNEGÖL SİPARİŞ mobil uygulaması ile ya da www.inegolsiparis.com web sayfasından ücretsiz bir şekilde verebilirsiniz.
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.