İstanbul açıklarındaki bir takımadanın öyküsü: “Adalara Çıkmak” kitapçılarda

Catherine Pinguet’in okuyucuyu Adalar’ın tarihinde yolculuğa çıkardığı Adalara Çıkmak adlı çalışması kitapçılarda yerini aldı

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
23 Mar 2018 / Cum 09:19 |
/ 2.228 Kez Okundu
| |
Catherine Pinguet’in okuyucuyu Adalar’ın tarihinde yolculuğa çıkardığı Adalara Çıkmak adlı çalışması kitapçılarda yerini aldı.

Batılıların “Prens Adaları”, Türklerin ise kısaca “Adalar” dediği kara parçacıklarının kendilerine özgü tarihlerinin, efsanelerinin, öykülerinin yer aldığı Adalara Çıkmak adlı kitap okuyucuya sunuldu. On iki yıl boyunca İstanbul’da yaşan ve hâlâ bir fırsat bulup İstanbul’a geldiğinde mutlaka Adalar’ı ziyaret eden Catherine Pinguet, Adalar’a Çıkmak adlı bu çalışmasında okuyucuyu Adalar’ın tarihinde yolculuğa çıkarıyor.

İş Bankası Kültür yayınlarından 222 sayfa olarak çıkan kitap Bizans, Osmanlı ve Cumhuriyet dönemlerinden geçip günümüze kadar uzanan anlatıda, tarihsel yaklaşımın yanı sıra, Troçki’den Sait Faik’e, Théophile Gautier’den Yahya Kemal’e Adalar’da yaşamış veya gelip geçmiş yazarların, şairlerin, seyyahların izlenimleri kadar, “isimsiz” adalıların anıları, tanıklıkları da önemli bir yer tutuyor.

Reklam
İster evinizden ister iş yerinizden market, manav, kasap, şarküteri, aparatif yemek siparişlerinizi İNEGÖL SİPARİŞ mobil uygulaması ile ya da www.inegolsiparis.com web sayfasından ücretsiz bir şekilde verebilirsiniz.
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.