İzmit’te Zeytin Dalı Hatıra Ormanı kuruldu

İzmit Belediyesi ve TEMA ortaklığında Gündoğdu Mahallesi’nde oluşturulan 2 dönümlük alanda 500 zeytin fidanı ile Zeytin Dalı Hatıra Ormanı kuruldu

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
25 Mar 2018 / Paz 12:41 |
/ 119 Kez Okundu
| |
İzmit Belediyesi ve TEMA ortaklığında Gündoğdu Mahallesi’nde oluşturulan 2 dönümlük alanda 500 zeytin fidanı ile Zeytin Dalı Hatıra Ormanı kuruldu.
İzmit’te Zeytin Dalı Hatıra Ormanı oluşturuldu. İzmit Belediyesi ile TEMA ortaklığında Gündoğdu Mahallesi’nde 2 dönümlük alanda oluşturulan hatıra ormanına Zeytin Dalı Harekatı’nda şehit olan güvenlik güçleri anısına 500 adet zeytin fidanı dikildi. Fidan dikme etkinliğine İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, TEMA Kocaeli Temsilcisi Nermin Tol, TEMA İzmit Temsilcisi Sinem Uçan, AK Parti Kadın Kolları yöneticileri, muhtarlar, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.
Fidan dikim töreninde konuşan İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan “İzmit Belediyesi çevreci bir belediyedir. Göreve geldiğimiz günden beri şehrin dört bir yanında yüzlerce yeni parklar yaptık. Her yıl on binlerce fidan dağıtıp, fidanlar dikiyoruz. Bu seneki etkinliklerimizde ağırlıklı olarak barış mesajı veren zeytin fidanı dikiyoruz” dedi.
Dikilen her fidanın yeni bir hayat olduğunu dile getiren Başkan Doğan, “Kendisini çağdaş ve modern olarak gören Avrupalılar her yıl binlerce çam ağacı keserken biz onların aksine milyonlarca fidanı toprakla buluşturuyoruz. Bizim dinimiz ölürken bile ağaç dikmeyi emreder. Diktiğimiz her ağaç dünyanın yeniden canlanması demektir. Bu dünya bize emanet. Bizler de emanete sahip çıkarak daha yaşanabilir, daha yeşil bir dünyayı çocuklarımıza bırakmak için çalışıyoruz. Temiz ve daha yeşil bir dünya, gelecek için sadece fidan dikmekle kalmıyor. Gerek dağıttığımız binlerce bisikletle gerekse okullardaki çevre eğitimleriyle hem çocuklarımızın çevre bilinciyle yetişmelerini sağlıyor hem de çevre kirliliğinin önüne geçmeye çalışıyoruz. Dikilen her bir fidanın bir canlı olduğu bilinciyle hareket ediyor, çocuklarımızı bu bilinçle yetiştiriyoruz” şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından fidan dikimi gerçekleşti.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.