Kahramanmaraş’ta ‘Şehitler Ormanı’ kuruldu

Kahramanmaraş’ta 21 Mart Dünya Ormancılık Haftası etkinlileri kapsamında Çınarlı Mahallesinde ‘Şehitler Ormanı’ kuruldu

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
24 Mar 2018 / Cmt 18:05 |
/ 87 Kez Okundu
| |
Kahramanmaraş’ta 21 Mart Dünya Ormancılık Haftası etkinlileri kapsamında Çınarlı Mahallesinde ‘Şehitler Ormanı’ kuruldu.
Kahramanmaraş Orman Bölge Müdürlüğü tarafından düzenlenen fidan dikim programına Cumhuriyet Başsavcısı İlker Yazıcı, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü İhsan Emiralioğlu, Türkiye Muharip Gaziler derneği Kahramanmaraş Şubesi üyeleri, Tema üyeleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
Programda konuşan Orman Bölge Müdürü Alpaslan Altıntaş, “21 Mart’ın ilkbaharın başlangıcı, ağaç ve bitkilerin yeniden hayata başlaması ve baharın bayramı olmasının yanı sıra Orman Bayramı olarak da kutluyoruz. İnsanoğlu var olduğu günden itibaren çevresini kuşatan ormanlardan faydalanma yollarını aramıştır. Bunun beraber ormanlar sağladıkları ekonomik değerlerin yanında, erozyonu önlemesi, havayı temizlemesi, oksijen kaynağı olması, su kaynaklarını düzenlemesi gibi fonksiyonları ile sosyal ve çevresel yararları insan yaşamı için hayati önem taşımaktadır. Bu önemi dolayısıyla da ormanlar ülkelerin değil dünyanın ortak değerleri arasında yer almaktadır. Kahramanmaraş Orman Bölge Müdürlüğü olarak her yıl binlerce hektar alanda 4 milyonunu üzerinde fidanı toprakla buluşturuyoruz ve buluşturmaya devam edeceğiz. Burada Vatan savunmasında Yiğitçe çarpışarak Şehit olan Kahramanlarımız adına birer fidan dikerek onların adını ilelebet yaşatmak istiyoruz. Bu anlamlı günde bizim yanımızda olarak etkinliğimize katılan tüm değerli misafirlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.