Kamu işçisi statüsüne geçişe ilişkin uygulama sınavı gerçekleştirildi

Kamu kurum ve kuruluşlarında personel çalıştırılmasına ilişkin Uygulama Sınavı, Bilecik Belediye Başkanlığı bünyesinde çalışacak olan personele yönelik gerçekleştirildi

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
19 Mar 2018 / Pzt 17:25 |
/ 46 Kez Okundu
| |
Kamu kurum ve kuruluşlarında personel çalıştırılmasına ilişkin Uygulama Sınavı, Bilecik Belediye Başkanlığı bünyesinde çalışacak olan personele yönelik gerçekleştirildi.
Bilecik Belediyesi encümen ve atölye salonunda gerçekleştirilen uygulama sınavlarında 183 kişiye yönelik mülakatlar gerçekleştirildi. Bilecik Belediye Başkan Vekili Kadir Şentürk başkanlığında gerçekleştirilen uygulama sınavında 183 çalışan, istenen sorulara cevap verdi. Gerçekleştirilen uygulama sınavı hakkında kısa bir değerlendirmede bulunan Başkan Vekili Şentürk, ‘’Bilecik Belediyesi olarak belediyemizin çeşitli alanlarında istihdam olacak personele ilişkin uygulama sınavımızı tamamladık. Mesai arkadaşlarımızın alanlarında uzman ve yeterli donanıma sahip olduğunu tespit ettik. 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile kadro çalışmalarımızı yapılan mülakatlar ile tamamlamış olacağız. Çalışma arkadaşlarımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum" dedi. 696 sayılı KHK’nın 127’inci maddesi ve 1 Ocak 2018 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan kamu kurum ve kuruluşlarında personel çalıştırılmasına dayalı hizmet alımı sözleşmeleri kapsamında çalıştırılmakta olan işçilerin sürekli işçi kadrolarına veya mahalli idare şirketlerinde işçi statüsüne geçirilmesine ilişkin 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin geçici 23 ve geçici 24 üncü maddelerinin uygulanmasına dair tebliğe göre gerçekleştirilen uygulama sınavları; ilgili bakanlığın belirlemiş olduğu tebliğ süresi sonunda işlemler yapılarak, sonuçlandırılacağı bildirildi.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.