Kanser hastası anne, Brezilya’ya giden oğlunun sesini 1.5 yıldır duymuyor

Adana’da, 1

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
11 Mar 2018 / Paz 09:16 |
/ 87 Kez Okundu
| |
Adana’da, 1.5 yıl önce çalışmak için Brezilya’ya giden oğlundan haber alamayan kanser hastası anne, evladının ardından gözyaşı döküyor
Adana’da ve turizm kentlerindeki değişik firmalarda çalışan Kadri Gündüz (27), yaklaşık 1.5 yıl önce çalışmak üzere Brezilya’ya gitti. Gündüz, Brezilya’ya gidince ilk birkaç gün annesi Ayhan Gündüz ile görüştü. Ancak daha sonra ailesi Gündüz’ün telefonuna bir türlü ulaşamadı. Oğlunu günlerce aramasına rağmen bir türlü görüşemeyen kanser hastası anne Ayhan Gündüz, son olarak konsolosluğa başvurdu. Konsolosluk yaptığı araştırmadan sonra Kadri Gündüz’ün karıştığı bir kavgadan dolayı cezaevine düştüğü bilgisini verdi. Anne Gündüz, oğlunun sesini duymak istedi ancak bir türlü başarılı olamadı. Cezaevindeki oğluna mektup yazıp para gönderdi ancak ne mektup ne da para oğluna ulaşmayınca iade oldu.

"Ölmeden önce tek isteğim oğlumun sesini duymak"
Oğlundan 1.5 yıldır haber alamayan Ayhan Gündüz, "Oğlum gittikten 4 gün sonra telefonla arayıp Brezilya’da olduğunu söyledi. Bir iş görüşmesi için Brezilya’ya gittiğini anlattı. 1 hafta orada kaldıktan sonra bizi aradı ’bana para gönderin eve geleceğim’ dedi. Daha sonra ablasını aradı ’ya havaalanına ya da bir iş görüşmesine gideceğim’ dedikten 15 dakika sonra telefon tamamen kapandı görüş o görüş ondan sonra hiç görüşemedim. 1.5 yıl oldu görüşmeyeli nerede olduğunu bilmiyoruz. Brezilya konsolosluğundan bizi aradılar ’Kadri yakalandı cezaevine koydular’ diye. Ben konsolosluğa hala inanmıyorum oğlumun sesini hiç duymadım. Bize dediler ki ’oğlunuz iyi’ ama ben inanamıyorum çünkü bir mektup bile yok. Hayatta mı değil mi bilmiyoruz. Ben kanserim iki göğsümü aldılar iki dizimden ameliyat oldum babası da hasta bize ondan başka bakan yoktu. Ben devamlı mektup gönderiyorum ama hiç cevap gelmedi. Cumhurbaşkanım kurban olayım size Allah ne muradınız varsa versin bize yardım edin" diyerek gözyaşı döktü.
Annenin feryadı baba Halil Gündüz’ü de ağlattı.

Reklam
İnegöl’de günün gelişmeleri Telegram adresimizde TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.