Karagümrük Çetesinin lideri Nuri Ergin’in oğlu yakalandı

Kamuoyunda ’Karagümrük Çetesi’ olarak bilinen yeraltı örgütünün lideri ’Nuriş’ lakaplı Nuri Ergin’in çıkar amaçlı silahlı suç örgütü kurmakla suçlanan oğlu Nurettin Ergin, Fatih polisinin düzenlediği operasyonla yakalandı

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
05 Oca 2018 / Cum 14:38 |
/ 91 Kez Okundu
| |
Kamuoyunda ’Karagümrük Çetesi’ olarak bilinen yeraltı örgütünün lideri ’Nuriş’ lakaplı Nuri Ergin’in çıkar amaçlı silahlı suç örgütü kurmakla suçlanan oğlu Nurettin Ergin, Fatih polisinin düzenlediği operasyonla yakalandı. Yakalanan Nurettin Ergin’in, ‘yağma’, ‘parada sahtecilik’ ve ‘uyuşturucu madde bulundurmak’ gibi çok sayıda suçtan arandığı belirtildi.
Fatih İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, İzmir 1 Nolu F Tipi Cezaevi’nde hükümlü bulunan “Karagümrük Çetesi” lideri ’Nuriş’ lakaplı Nuri Ergin’in çıkar amaçlı silahlı suç örgütü kurmakla suçlanan oğlu Nurettin Ergin’i düzenlenen operasyonla yakaladı. Dün gözaltına alınan Nurettin Ergin’in, değişik tarihlerde ‘yağma’, ‘parada sahtecilik’ ve ‘uyuşturucu madde bulundurmak’ gibi suçlardan çok sayıda arama kaydı bulunduğu öğrenildi.
36 yaşındaki Nurettin Ergin’in, Derviş Ali Mahallesinde bir evde yakalandığı kaydedilirken, emniyetteki işlemlerinin ardından aynı gün sevk edildiği adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildiği belirtildi.
Nurettin Ergin, daha önce Kırklareli merkezli düzenlenen bir operasyonda polisin elinden kaçarak firar etmişti.

Reklam
İnegöl’de günün gelişmeleri Telegram adresimizde TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.