Kars’ta yüksek kesimlere kar, kent merkezine yağmur yağdı

Kars’ta, yüksek kesimlere kar yağarken, kent merkezine ise yağmur yağdı

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
05 Mar 2018 / Pzt 11:12 |
/ 83 Kez Okundu
| |
Kars’ta, yüksek kesimlere kar yağarken, kent merkezine ise yağmur yağdı.
Karslılar son yılların en sıcak kışını yaşıyor. Kentte normalde soğuk havanın etkili olması gerekirken, özellikle kent merkezinde bahar havası yaşanıyor. Bir günde 4 mevsimi bira arada yaşayan Karslılar ise bu durumdan memnun görünüyor.
Sıcak ve havanın etkili olduğu Kars’ta sabah erken saatlerde kent merkezine yağmur yağdı. Hava sıcaklığının 7 derece olduğu Kars’ta, kış ayında yağmur yağması ise dikkat çekti. Kent merkezine yağmur yağarken, özellikle yüksek kesimlere kar yağdı. Kar yağışına hazırlıklı olan vatandaşları, yağmur hazırlıksız yakaladı. Erken saatlere dışarı çıkan vatandaşlar kar yerine yağmur ile karşılaştı.
“Meteoroloji uyardı”
Öte yandan Meteoroloji Genel Müdürlüğü 12. Bölge Müdürlüğü, bugün Erzurum, Erzincan, Kars, Ağrı ve Ardahan çevrelerinde Güneybatı yönlü zaman zaman kuvvetli rüzgarlar 40-60 km saat beklendiğinden vatandaşlar, ulaşımda aksamalar, çatı uçması, ağaç ve direklerin devrilmesi, soba ve doğal gaz kaynaklı zehirlenmeler gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmaları konusunda uyardı.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.