Kartepe’de ücretsiz psikolojik danışmanlık hizmeti veriliyor

Kartepe Belediyesi tarafından Kartepelilere ücretsiz psikolojik danışmanlık hizmeti veriyor

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
15 Ara 2017 / Cum 11:22 |
/ 35 Kez Okundu
| |
Kartepe Belediyesi tarafından Kartepelilere ücretsiz psikolojik danışmanlık hizmeti veriyor.
Kartepe Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde Psikolojik Aile Danışmanlık Hizmeti kapsamında ‘Ücretsiz Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim’ hizmetlerinden binlerce Kartepeli yararlandı. Yaş ve cinsiyet ayrımı yapılmadan verilen danışmanlık hizmetlerine başvuran kişilerin sorunlarında, Kartepeli psikologların uyguladığı bilimsel teknikler sonucunda önemli ölçüde iyileşmeler görüldü.
Yapılan görüşme ve tetkikler sonucunda psikolojik tedavi ya da psikiyatrik müdahale gereksinimi olan vatandaşların derhal hastanelere sevkleri yapılıyor. Maddi durumu bu tedaviyi karşılamayacak düzeyde olan vatandaşların tedavi masrafları Kartepe Belediyesi tarafından karşılanıyor.
Psikolojik danışmanlık kapsamında bireysel terapi, aile içi ilişki ve iletişim sorunları, okula hazırlık süreci ve uyum sorunları, okul fobisi ve okula uyum sağlayamama ile ilgili sorunlar, Arkadaş ilişkileri ile ilgili sorunlar, Dikkat eksikliği ve hiperaktivite, depresyon, mutsuzluk, kaygı ve korkular, alt ıslatma-alt kaçırma ve tuvalet eğitimi, Davranış sorunları, travma, cinsel, fiziksel ve duygusal istismar, riskli davranışlar, yas ve kayıp, boşanma dönemi ve sonrasında sorunlar gibi hastalıklar için hizmet veriliyor.
Verilen hizmetlerle ilgili değerlendirme de bulunan Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, “Ruh sağlığı ve beden sağlığı birlikte bir bütündür. İkisi de var olduğunda sağlıklı bir insandan bahsedebiliriz. Dünya genelinde son yıllarda psikolojik temelli rahatsızlıklar da hızlı bir artış gerçeği ile karşı karşıyayız. Bu noktada fırsat eşitliği ve sosyal devlet sorumluluğu ile bu hizmeti önemseyerek vermeye devam edeceğiz” dedi.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.