Kaymakam Yazıcı öğretmen gibi derslere girdi

Diyarbakır’ın Hani İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Şaban Arda Yazıcı ilçedeki okulları ziyaret etmeye devam ediyor

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
24 Mar 2018 / Cmt 16:15 |
/ 171 Kez Okundu
| |
Diyarbakır’ın Hani İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Şaban Arda Yazıcı ilçedeki okulları ziyaret etmeye devam ediyor. Bu kapsamdan okuma yazma kursları ile Anıl Mahallesi Anaokulu, Belen Mahallesi Ortaokulu, Topçular Mahallesi Ortaokulu ve Hani Çok Programlı Anadolu Lisesinde sürpriz ziyaretlerde bulunan Kaymakam Yazıcı, öğretmen gibi öğrencilere ve kursiyerlere sorular sordu, tahtada problem çözdü, kitap tavsiyesinde bulundu, öğrenci ve kursiyerlerle sohbet etti.
Hani İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Şaban Arda Yazıcı, eğitim faaliyetlerini yerinde görmek, eksiklikleri tespit etmek, öğrencilerle etkileşimde ve iletişimde bulunmak ve okul ihtiyaçlarının tespiti amacıyla ilçe merkezindeki ve kırsal mahallelerdeki okulları ziyaret ediyor. Okul müdürlerinden okullar hakkında bilgi alan Kaymakam Yazıcı, özellikle okulların teknik ve fiziki yeterliliği ve öğrencilerin devam durumları hakkında bilgi aldı.
Öğrencilerin derslerine giren, öğretmenlerle tek tek görüşen ve eğitim öğretim faaliyetleri ile ilgili bilgiler alan Kaymakam Yazıcı, öğrencilerle bire bir ilgilendi. Başlangıçta yaşadıkları şaşkınlığı üzerinden çabuk atan öğrencilerle Kaymakam Yazıcı arasındaki sohbet hayli renkli görüntülere sahne oldu. Kaymakam Şaban Arda Yazıcı, girdiği sınıflarda öğrenciler ile ders esnasında soru-cevap şeklindeki sohbeti dikkat çekti. Güncel konular ve sene başından buyana gördükleri derslerle ilgili öğrencilere soru soran Kaymakam Yazıcı öğrencilere çeşitli kitapları okuma tavsiyesinde bulunarak çeşitli alandaki kitapları öğrencilere dağıttı.

"Ezberci değil, sorgulayan ve araştıran öğrenci yetiştirin"
Sınıf öğretmenlerine ve okul müdürüne gözlemlerini aktaran Kaymakam Yazıcı, öğrencilerin başarılarından dolayı da ayrı ayrı teşekkür etti. Yazıcı, öğrencilere ve öğretmenlere hitaben yaptığı konuşmada; ’’Sadece ezbere dayalı bir ders çalışma alışkanlığı içinde olmayın, çevrenize, kentinize, ülkenize ve dünyaya karşı da duyarlı olun. Mili ve manevi değerlerimize, tarihimize sahip çıkın. Teknolojiyi faydalı kullanın ama negatif bağımlısı olmayın. Sorgulayan ve araştıran öğrenciler yetiştirin" dedi.

Öğrencilik yılları ve kaymakamlık mesleğini anlatarak kitap dağıttı
Öğrencilere kaymakamlık mesleği hakkında bilgi vererek, öğrencilik ve meslek yaşamı ile ilgili tecrübelerini paylaşan Kaymakam Yazıcı daha sonra kitap dağıttı. Kaymakam Yazıcı, mesleğinin sorumluluklarını sıralarken, öğrencilerin sorularını da yanıtladı. Lise öğrencilerine meslek seçiminin insan hayatında çok önemli olduğunu vurgulayan Yazıcı, ”Başarılı olmak için okulda öğretilenler dışında sosyal hayatta da çok başarılı ve araştırmacı olmalısınız. Okumanın yaşı yok ama genç yaşta çok çalışılırsa başarılı olursunuz” diye konuştu.
Hani İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Şaban Arda Yazıcı, daha sonra yazı tahtasının önüne geçerek öğrencilere sene başından şimdiye kadar gördükleri konulardan soru sorup, problem çözdü. Yazıcı, sorulan sorulara doğru cevap veren öğrencileri bisiklet ve çeşitli hediyeler ile ödüllendirdi.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.