Kent Konseyi’nden kitap desteği

Malatya Büyükşehir Kent Konseyi Gençlik Meclisi tarafından kitabı olmayan okullara yönelik düzenlenen yardım kampanyaları kapsamında bir okulun daha kütüphanesine bağış yapıldı

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
21 Mar 2018 / Çar 17:31 |
/ 61 Kez Okundu
| |
Malatya Büyükşehir Kent Konseyi Gençlik Meclisi tarafından kitabı olmayan okullara yönelik düzenlenen yardım kampanyaları kapsamında bir okulun daha kütüphanesine bağış yapıldı.
Büyükşehir Kent Konseyi Gençlik Meclisi’nin yaptığı kampanyalar sayesinde bir çok köy okulu, binlerce kitapla tanıştı. Proje kapsamında Doğanyol Ortaokulu için de başlatılan kitap yardımı kampanyası ile yüzlerce kitap toplanarak okulun kütüphanesine bağışlandı. Kitap desteği ile ilgili konuşan Doğanyol Şehit Türkan Türkmen Tekin Ortaokulu İngilizce öğretmeni Engin Sarıkaya, “Malatya Büyükşehir Kent Konseyi Genel Sekreteri Sabri Akın’a ve Kent Konseyi Gençlik Meclisi’ne kütüphanemize yapılan 250 adet kitap desteğinden dolayı teşekkür ederim” ifadelerine yer verdi. Malatya Büyükşehir Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Mustafa Ateş ise “Kent Konseyi olarak ilkokuldan tutun üniversiteli öğrencilere kadar kitap okumayı aşılamak ve teşvik edebilmek için düzenli olarak yaptığımız çalışmalara ek olarak kitap ihtiyacı olan köy okullarına bu şekilde destekte bulunuyoruz. Amacımız okuyan ve okumak isteyene yardımcı olmaktır. Yaptığımız bütün çalışma ve organizasyonlarda bizden desteğini esirgemeyen Büyükşehir Kent Konseyi Genel Sekreteri Sabri Akın ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Çakır’a teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Reklam
İnegöl’de günün gelişmeleri Telegram adresimizde TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.