Kışın vazgeçilmez meyvesi hurma tezgahta yerini aldı

Kış aylarının vazgeçilmez meyvelerinden birisi olan hurma Bilecik’teki tezgahlarda yerini alırken, halkın talebi de yoğun oluyor

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
12 Ara 2017 / Sal 15:11 |
/ 35 Kez Okundu
| |
Kış aylarının vazgeçilmez meyvelerinden birisi olan hurma Bilecik’teki tezgahlarda yerini alırken, halkın talebi de yoğun oluyor. Hurmaların 20 gün önce tezgahlara geldiğini belirten hurma satıcısı Hüseyin Demirbaş, halkın talebinin yoğun olduğunu ifade etti. Demirtaş, “Hurmalar tezgahlarımıza 20 gün önce geldi. Satış olarak 2 aylık bir süresi vardır. Hurmaları doğal olarak yemek lazım. Hurmanın kendi içinde çeşitleri de var. Hurmayı yeşil olarak alanlara bir tarif vermek istiyorum. Elma gibi soyulup, kaynar suya 10 saniye batırıp çıkardıktan sonra bir yerlere asılır. Hurma kuruduktan sonra dünyanın en güzel meyvesi olur. Şuanda hurmanın kilosu ilk çıktığı için 4 lira. Halk bu meyveyi çok sevdiği için talep de fazla. İşlerimiz çok iyi gidiyor. Sabah tezgahlarımız çok doluyken, öğleden sonra hurmalar azalıyor. Halkımızı memnun etmeye devam ediyoruz” dedi.

Reklam
İster evinizden ister iş yerinizden market, manav, kasap, şarküteri, aparatif yemek siparişlerinizi İNEGÖL SİPARİŞ mobil uygulaması ile ya da www.inegolsiparis.com web sayfasından ücretsiz bir şekilde verebilirsiniz.
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.