Kız öğrencilere danışmanlık hizmeti

Trakya Elektrik Dağıtım A

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
19 Şub 2018 / Pzt 12:20 |
/ 7 Kez Okundu
| |
Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş. (TREDAŞ), 160 kız öğrenciye eğitim tercihi ve iş hayatı ile ilgili bilgilendirme ve danışmanlık yaptı.
TREDAŞ, Çorlu Gönüllü Hizmet Vakfı Aysel Abdullah Öğücü Ortaokulunda 8. Sınıfta okuyan 160 kız öğrenciye, lise ve üniversite tercihlerinde, endüstri meslek lisesinin elektrik bölümü, mühendislik fakültelerinde elektrik mühendisliği, elektrik elektronik mühendisliğine dönük eğitim ve kariyer imkanlarıyla ilgili eğitim tercihleri ve iş hayatına yönelik danışmanlık yaptı.
Kadınların iş hayatındaki istihdamının ve cinsiyetler arasında adil ve eşitlikçi fırsatların sunulmasına ilişkin farkındalığın arttırılmasına yönelik olarak gerçekleştirilen çalışmada 8. sınıfta okuyan kız öğrenciler, lise ve üniversite tercihlerine yönelik olarak, endüstri meslek lisesinin elektrik bölümü ve mühendislik fakültelerinde elektrik mühendisliği, elektrik elektronik mühendisliğine dönük eğitim ve kariyer imkanlarıyla ilgili şirket yöneticileri, kadın tekniker ve mühendisler tarafından bilgilendirildi.
Okul Müdürü Fatih Yazgan, TREDAŞ’ın ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, faydalı iş birliklerine hazır olduklarını iletti.
TREDAŞ, Mart ayında aynı okulda düzenleyeceği enerji temalı resim ve proje yarışmasının hazırlıklarına da devam ediyor.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.