Kolej öğrencileri TÜBİTAK sergisine davet edildi

TUBİTAK tarafından düzenlenen 12’inci Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında Erdem Koleji Matematik Branşında hazırlamış olduğu proje ile Adana’da yapılacak olan bölge sergisine davet edildi

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
19 Mar 2018 / Pzt 12:56 |
/ 78 Kez Okundu
| |
TUBİTAK tarafından düzenlenen 12’inci Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında Erdem Koleji Matematik Branşında hazırlamış olduğu proje ile Adana’da yapılacak olan bölge sergisine davet edildi.
TÜBİTAK’ın organize ettiği ve her yıl on binlerce öğrencinin öğretmenleri ile birlikte ter döktüğü 12. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında Erdem Koleji Matematik Branşının hazırlamış olduğu proje ile Adana’da yapılacak olan bölge sergisine davet edildi. Öğrencilerin beyin fırtınası yaparak, düşünmeye gözlem yapmaya, merak etmeye, soru sormaya ve araştırmalarını ürüne dönüştürmeye yönlendirmek amacıyla desteklenen öğrenciler, ’İki ve üç basamaklı sayıların karesini farklı yöntemle hesaplamak’ isimli projesi TUBİTAK jürileri tarafından yapılan değerlendirme sonucunda 26-29 Mart tarihleri arasında Adana Bölge Sergisinde sunum yapmaya hak kazandı. Erdem Koleji Genel Müdürü Mehmet Örfi Sönmez, “Okulumuzun öğrencilerinden İrem Eser ve Arda Güneş‘i yarışmaya katıldıkları projeden dolayı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz” dedi.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.