Kralların tacını süsleyen pembe pırlanta rekor fiyata alıcı bekliyor

Fransız İmparatoru Fransız İmparatoru Napolyon Bonaparte ve çok sayıda Fransız kralının tacını süsleyen pembe elmas açık arttırmaya çıkarılıyor

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
19 Eki 2017 / Per 11:59 |
/ 37 Kez Okundu
| |
Fransız İmparatoru Fransız İmparatoru Napolyon Bonaparte ve çok sayıda Fransız kralının tacını süsleyen pembe elmas açık arttırmaya çıkarılıyor. Pembe elmasın en az 30 milyona alıcı bulması bekleniyor.
İsviçre, Fransa tarihinde ayrı bir öneme sahip olan ve çok sayıda Fransız kral ve imparatorunun tacını süsleyen pembe elmasın satışına tanıklık etmeye hazırlanıyor. Ünlü İngiliz müzayede evi Christie’s 19.07 karatlık elması İsviçre’nin Cenevre kentinde açık arttırmaya çıkarıyor. Le Grand Mazarin isimli pembe elmasın en az 30 milyona alıcı bulması bekleniyor. Rekor fiyatla alıcısını bekleyen pembe elmas, 1661 yılında Fransız Kralı 14’üncü Louis’ye hediye edildi ve uzun yıllar boyunca çok sayıda Fransız kralının tacını süsledi.
Fransız İmparatoru Napolyon Bonaparte’ın tacında da yer alan pembe elmas ismini İtalyan Kardinal, diplomat ve aynı zamanda bir sanat koleksiyoneri olan Mazarin’den alıyor.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.