Kula HEM’den sürü yönetimi kursu

Kula Halk Eğitim Merkezi (HEM) Müdürlüğü tarafından düzenlenen kurslar çerçevesinde sürü yönetimi kursu başladı

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
07 Mar 2018 / Çar 16:53 |
/ 198 Kez Okundu
| |
Kula Halk Eğitim Merkezi (HEM) Müdürlüğü tarafından düzenlenen kurslar çerçevesinde sürü yönetimi kursu başladı. İlçe Tarım Müdürlüğü veteriner hekimleri tarafından verilen kursun 1 hafta süreceği bildirildi.
Kula Halk Eğitim Merkezi tarafından meslek alanlarında gelişimi artırmak için amaçlanan kurslara bir yenisi daha eklendi. Küçükbaş ve büyükbaş hayvan yetiştiriciliğini daha da donanımlı hale getirerek, verimli besin kaynağı elde etmek amacıyla açılan sürü yönetimi kursu, Kenan Evren Ortaokulu toplantı salonunda başladı.

Kursiyerleri ziyaret etti
Kula Halk Eğitim Merkezi tarafından açılan sürü yönetimi kursiyerlerini, Kula İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Hüseyin İzci ve İbrahim Özel, Kula Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Saracalıoğlu, Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Hasan Şen ve Kenan Evren Ortaokulu Müdürü Enver Ay ziyaret etti. Kula’da hayvan yetiştiriciliği konusunda ileri seviyelere geldiklerini dile getiren Kula İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Hüseyin İzci, kursiyerlere küçükbaş ve büyükbaş hayvan yetiştiriciliği konusunda daha önce açılan kurslardaki başarılardan bahsederek, Kula’nın besin kaynağı olan sürü yönetimi kursunda başarılar diledi.
Kula Halk Eğitim Merkezi olarak birbirinden farklı kurslarla Kula halkına hizmet etmeye çalıştıklarını dile getiren Kula Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Saracalıoğlu, "Kula’da küçükbaş ve büyükbaş hayvancılığın gelişimi açısından kurs oldukça önemli. Açtığımız bu kurs hem küçükbaş hayvancılığın hem de büyükbaş hayvancılığın verimli ve kaliteli bir şekilde gelişmesine katkı sağlayacak. Teorik ve uygulamalı olarak verilecek eğitimlerde kursiyerlere önemli konular da anlatılacak. İş kurmak için ya da hayvancılıkla ilgili hükümetimizin ortaya koyacağı fırsatlardan yararlanabilmesi için bilinçli, donanımlı, sertifikalı olmak hasıl oluyor. Dolayısıyla biz sürü yöneten arkadaşlarımızı donanımlı hale getirerek onlara da sertifika vermeyi düşünüyoruz.Bu kurslar hem katılımcılar hem de ülkemizin geleceği ve ekonomisi için önemli. Daha modern daha gelişmiş hayvancılığın burada nasıl olduğunu öğrendikten sonra bunu yapmanız önemli. Katılımcılar arasında kadınların olması da çok önemli. Kadınlarda bu tür kurslara katılarak eşleri ile ailecek modern tarım ve hayvancılık yapılmasında önemli rol oynamaktadır" ifadelerini kullandı.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.