Külliyenin ışıkları iklim değişikliğine dikkat çekmek için 1 saat kapatıldı

Odunpazarı Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da küresel iklim değişikliği konusundaki duyarlılığını dünya saati uygulamasına destek vererek sürdürdü

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
25 Mar 2018 / Paz 13:07 |
/ 97 Kez Okundu
| |
Odunpazarı Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da küresel iklim değişikliği konusundaki duyarlılığını dünya saati uygulamasına destek vererek sürdürdü.
Odunpazarı Belediyesi, Dünya Doğayı Koruma Vakfı tarafından (WWWF Türkiye) iklim değişikliği sorununa dikkat çekmek için organize edilen dünya saati uygulamasına Tarihi Kurşunlu Külliyesi’nde 1 saat süreyle ışık kapatarak destek verdi. Etkinlik kapsamında 24 Mart Cumartesi Günü 20.30 ve 21.30 saatleri arasında tarihi Kurşunlu Külliyesi’nin ışıkları kapatıldı.
Dünya saati uygulaması, iklim değişikliği sorununa dikkat çekmek amacıyla düzenlenen dünyanın en büyük çevre ekinliklerinden birisi olarak öne çıkıyor. Yüzlerce kentte, milyonlarca insanın bir saatliğine ışıklarını kapatarak küresel iklim değişikliğine dikkat çektiği uygulama, 2007 yılında Avustralya’da başlamıştı. WWF-Türkiye’nin organizasyonunda gerçekleşen Türkiye’deki Dünya Saati etkinliğine Odunpazarı Belediyesi de her yıl kurumsal olarak katılıyor. Odunpazarı Belediyesi, çevreye ve insan sağlığına karşı duyarlı uygulamaları gösterdiği örnek tutumu Dünya Saati uygulamasında da devam ettirdi.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.