Kuyucak’ta okur yazarlık seferberliği

Kuyucak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitimi Merkezince düzenlenen okur-yazarlık kursları tüm hızıyla devam ediyor

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
17 Mar 2018 / Cmt 10:24 |
/ 61 Kez Okundu
| |
Kuyucak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitimi Merkezince düzenlenen okur-yazarlık kursları tüm hızıyla devam ediyor.
Kuyucak Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Mecit Altan Canbiter, yaptığı açıklamada; “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve eşleri hanımefendi Emine Erdoğan’ın himayelerinde Türkiye’de okuma-yazma bilmeyen kalmaması için başlatılan ’Okuryazarlık Seferberliği’ ilçemiz Kuyucak’ta da devam ediyor. Seferberlik dahilinde kamu kurum ve kuruluşlarıyla işbirliği içerisinde; ilçemiz genelinde alan taraması yapmaya devam ediyoruz. Müdüründen müdür yardımcısına, öğretmeninden usta öğreticisine tüm personelimizle; mahalle mahalle, ev ev gezerek okuma yazma bilmeyen vatandaşlarımızı Okuma Yazma Kurslarına katılmaları için ikna ediyor; Okuma-Yazma bilip de belgesi olmayan vatandaşlarımız için Seviye Tespit Sınavları yapıyoruz. Kuyucak Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü Olarak; Hangi mahallede olursa olsun tek bir vatandaşımızın dahi okuma-yazma öğrenme talebini karşılıksız bırakmayacağız” dedi.
Okuma yazma bilmeyenlere davet
Vatandaşlara da seslenen Canbiter, “Sizler de çevrenizde okuma-yazma bilmeyen tanıdıklarınız varsa, onları en yakın ilkokula ya da Kuyucak Halk Eğitimi Merkezi’ne yönlendiriniz” dedi.

Reklam
İnegöl’de günün gelişmeleri Telegram adresimizde TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.