Lütfiye Atilla Yaşlılar Haftası etkinliğine katıldı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Başkanı Cumali Atilla’nın eşi Lütfiye Atilla, her yıl 18-24 Mart tarihleri arasında kutlanan Yaşlılar Haftası nedeniyle Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığının düzenlediği etkinliğe katılıp yaşlılarla bir araya geldi ve Bağlar ile Kayapınar ilçelerinde engelli vatandaşların evlerine konuk oldu

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
23 Mar 2018 / Cum 18:15 |
/ 76 Kez Okundu
| |
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Başkanı Cumali Atilla’nın eşi Lütfiye Atilla, her yıl 18-24 Mart tarihleri arasında kutlanan Yaşlılar Haftası nedeniyle Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığının düzenlediği etkinliğe katılıp yaşlılarla bir araya geldi ve Bağlar ile Kayapınar ilçelerinde engelli vatandaşların evlerine konuk oldu.
Her yıl 18-24 Mart tarihleri arasında kutlanan Yaşlılar Haftası nedeniyle Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Başkanı Cumali Atilla’nın eşi Lütfiye Atilla, yaşlılarla Gaziköşk Hevsel Sosyal Tesisleri’nde bir araya geldi. Rutin şekilde yaşlılara evde bakım hizmeti, psikolojik destek, refakat hizmetleri ve ekonomik destek veren Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’nın düzenlediği etkinliğe 70 yaşlı katıldı. Servis araçlarıyla evlerinden alınan yaşlıları birim yetkilileri, kapıda lokum ve kolonya ile karşıladı.
Yaşlılar onuruna verilen yemekte tüm masaları tek tek gezen Atilla, yaşlılarla yakından ilgilenerek sorun ve sıkıntılarını dinledi. İletilen sorun ve sıkıntıların çözümü noktasında çalışacaklarını belirten Atilla, ayrıca tüm yaşlıların gününü kutladı. Yemeğin ardından Atilla, erkekler için hazırlanan içinde çorap, gömlek ve lokumun, kadınlar için ise lokum ile kıyafet için kumaşın bulunduğu hediye paketlerini dağıttı. Etkinlik ve gösterilen ilgiden dolayı yaşlılar Atilla’ya teşekkür etti.
Etkinlik sonunda yaşlılar, evlerine servis araçlarıyla bırakıldı. Hasta ya da yatalak durumda bulunduğu için Hevsel Sosyal Tesisleri’ndeki yemek etkinliğine katılamayan yaşlılar ise Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı ekipleri, tarafından ziyaret edilerek hem haftaları kutlandı hem de hediye paketleri dağıtıldı.

Atilla, engelli ailelerini ziyaret etti
18-24 Mart Yaşlılar Haftası etkinliğinin ardından Atilla, Bağlar Sento Caddesi ile Kayapınar Diclekent Bulvarı’nda ikamet eden, engelli çocukları bulunan Uslu ve Şaki ailelerini ziyaret etti. Yapılan ev ziyaretinde Atilla, ailelerin sorunlarını dinleyerek onlarla dayanışma duygularını iletti. Ziyaretten dolayı oldukça mutlu olan aileler Atilla’ya ikramlarda bulunarak teşekkür ettiler. Ziyaret sonunda Atilla, ailenin engelli çocuklarına çeşitli hediyeler verdi ve ailenin ekonomik durumuna göre gıda yardım paketi dağıttı.

Reklam
İnegöl’de günün gelişmeleri Telegram adresimizde TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.