’Mavi Melekler’ ile ’Martılar’ timleri göreve başladı

Aliağa İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı bisikletli polislerin yer aldığı “Martılar” ekibi ile tamamı kadın polislerden oluşan ”Mavi Melekler” ekibi göreve başladı

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
22 Mar 2018 / Per 12:34 |
/ 140 Kez Okundu
| |
Aliağa İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı bisikletli polislerin yer aldığı “Martılar” ekibi ile tamamı kadın polislerden oluşan ”Mavi Melekler” ekibi göreve başladı.
Cumhuriyet Meydanında Martılar ile Mavi Melekler’e yönelik tanıtım toplantısı yapıldı. Yapılan açıklamada, "İlçe genelindeki açık alanlarda, kadınların karıştığı suçlara müdahale, yakalaması bulunan kadın şahıslar, hakkında koruma kararı bulunan kadınların ziyaretleri ile birlikte diğer tüm asayiş hizmetleri 3 kadın polisten oluşan ’Mavi Melekler’ tarafından yürütülecek. ’Martılar’ ismiyle bisikletli tim oluşturulmuş, halen sayısı 2 olan bisikletli ekibin sayısı 10’a yükseltilerek 5 ekip halinde ilçe genelinde, açık alanlarda, araçların giremediği bölgelerde, şüpheli şahıslar, uyuşturucu madde kullanımı ve bazı konularda ve diğer asayiş konularında ekipler görev yapacaklar. Yaz aylarında da plajlar bölgesinde halkın güvenliğini sağlayacak." denildi. Bu arada, mevcut Yunus ve Şahin ekiplerine de personel takviyesi yapılacağı belirtildi.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.