Meral Şimşek, Mardin’de kitapseverlerle bir araya geldi

Mardinli kitapseverler tarafından organize edilen söyleşi ve imza etkinliğine katılan Diyarbakırlı Yazar-Şair Meral Şimşek, kitapseverlerle buluştu

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
10 Oca 2018 / Çar 12:34 |
/ 56 Kez Okundu
| |
Mardinli kitapseverler tarafından organize edilen söyleşi ve imza etkinliğine katılan Diyarbakırlı Yazar-Şair Meral Şimşek, kitapseverlerle buluştu.
Söyleşi ve imza günü etkinliği kapsamında Mardin’e gelen Diyarbakırlı Yazar Meral Şimşek, okurlarıyla bir araya geldi. Bir kafede düzenlenen etkinlikte Şimşek, “Nar lekesi”, “Mülteci Düşler”, “Ateşe Bulut Yağdıran” ve “İncir Karası” adlı kitaplarını kitapseverler için imzaladı. Yaklaşık 4 saat boyunca okurlarıyla bir araya gelen Şimşek, Mardin’in tarihi ve kültürüyle bir dünya şehri olmakla birlikte aynı zamanda bir şiir kentti olduğunu belirterek, burada yaşayan farklı dinler, diller ve kültürlerin tarih boyunca barış ve kardeşlik içinde yaşadığını söyledi. Mardin’in medeniyetin beşiğini oluşturduğunu belirten Şimşek, "Ailemin baba tarafı Mazıdağı bölgesinden Diyarbakır’a göç etmiş bir aile. Çocukluk yıllarım Mazıdağı ilçesinde geçti. Zaman zaman Mardin’e gelip gidiyorum. İlk kez buradaki kitapseverlerle bir araya geldim. Mardin geçmişi ve tarihi itibariyle bir sanat, bir medeniyet, bir tarih kentidir. Böyle bir kentte olmaktan, doğup büyüdüğün topraklarda kitapseverlerle bir araya gelmekten dolayı büyük mutluluk duyuyorum" dedi.

Reklam
İnegöl’de günün gelişmeleri Telegram adresimizde TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.