MHP’den 24 ölümlü kaza alanında 8 Mart anması

8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında MHP Muğla İl, Marmaris İlçe ve İzmir Buca MHP İlçe Başkanlığı tarafından 13 Mayıs’ta Sakar Geçidinde meydana gelen trafik kazasında ölen 21’i kadın 24 kişi için anma etkinliği düzenlendi

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
08 Mar 2018 / Per 13:05 |
/ 38 Kez Okundu
| |
8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında MHP Muğla İl, Marmaris İlçe ve İzmir Buca MHP İlçe Başkanlığı tarafından 13 Mayıs’ta Sakar Geçidinde meydana gelen trafik kazasında ölen 21’i kadın 24 kişi için anma etkinliği düzenlendi.
Etkinliğe MHP Muğla İl Başkanı Mehmet Korkmaz, Ula İlçe Başkanı Oğuz Akarfırat, MHP Marmaris İlçe Başkanı Kemal Kalemci, Buca MHP İlçe Başkanı Bekir Arnavut, AK Parti Marmaris İlçe Başkanı Osman Ülgen ve partililer katıldı. Tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından konuşan MHP Muğla İl Başkanı Mehmet Korkmaz, “8 Mart Dünya Kadınlar günü nedeniyle geçen yıl Mayıs ayında İzmir Buca ilçesinden Anneler günü nedeniyle çıktıkları yolda burada kaza yaptılar. Biz de Marmaris ve Buca İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen etkinlik düzenledik. Onları buradan saygıyla anıyoruz. Allah Rahmet eylesin”
Marmaris MHP İlçe Başkanı Kemal Kalemci, “Dünyada hiçbir bir ülkede Türk kadını kadar milletinin kurtuluşa ermesi için mücadele veren memleket kadar aziz şefkatli ve merhametli tarih yazmakla yetinmeyen hayatını ortaya koyan başka bir milletini kadını yoktur. Geçen yıl Buca’dan Marmaris’e gelmekte olan 21 annemizi burada kayıp ettik. Bunların üzüntüsünü yaşıyoruz” dedi.
Buca MHP İlçe Başkanı Bekir Arnavut, “Kazanın olduğu gün tesadüfen ben de buradan geçiyordum. Hiç unutamayacağımız, belki de kaderinizin yazıldığı an o andı. Burada hayatını kaybeden vatandaşlarımız bizim tanıdığımız, arkadaşlarımız ve eşleri idi. Biz onları tanısak da tanımasak da onların acılarını bütün ülkemiz ortak oldu” dedi.
AK Parti Marmaris İlçe Başkanı “Geçen yıl 13 Mayıs’ta yaşanan trafik kazasında maalesef tur operatörü adı altında yaptıkları turlara katılmamız gerektiğini acı bir gerçek ile görmüş olduk. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın yetkisi dahilinde olan tur operatörlerinin bu tür organizasyonlarda tek yetkili olduğunu görmüş olduk. Bu vesile ile burada hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyorum” dedi.
Konuşmaların ardından etkinliğe katılan partililer kazanın yaşandığı alanda asılan ve kazada yaşamını yitiren vatandaşların bulunduğu alana kırmızı karanfiller bıraktı. Tören sonunda tüm şehitler ve kazada yaşamını yitiren vatandaşlar için dua okundu.

Reklam
İster evinizden ister iş yerinizden market, manav, kasap, şarküteri, aparatif yemek siparişlerinizi İNEGÖL SİPARİŞ mobil uygulaması ile ya da www.inegolsiparis.com web sayfasından ücretsiz bir şekilde verebilirsiniz.
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.