MHP’li Akpınar: "KSÜ’ye yerli ve milli rektör istiyoruz"

Milliyetçi Harekat Partisi (MHP) Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Mustafa Akpınar, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi’ne (KSÜ) yerli ve milli rektör istediklerini belirtti

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
22 Şub 2018 / Per 17:08 |
/ 234 Kez Okundu
| |
Milliyetçi Harekat Partisi (MHP) Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Mustafa Akpınar, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi’ne (KSÜ) yerli ve milli rektör istediklerini belirtti.
Mustafa Akpınar, düzenlediği basın toplantısında başarılı bilim adamlarının üniversite yönetimi tarafından istifa ettirildiğini öne sürdü. Akpınar, “26 Yıllık süreç içerisinde Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitemize 5 rektör geldi, maalesef fiziki yapılanmamız yüzde 50’yi ancak geçti. Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesinin bilimle, başarılarla, akademik kariyerlerle, yeni buluşlarla, yeni fakültelerle adının duyulmasını istiyoruz. Fakat son yıllarda üniversitemiz, yönetimin kendine has skandal uygulamalarıyla anılır oldu. Bu böyle gitmez. KSÜ yönetiminin skandal uygulamaları şehrimize, üniversitemizin kurumsal kimliğine, bilim adamlarımızın başarısına, şehir ile olan diyaloguna büyük ölçüde zarar veriyor. Başarılı akademisyenlerin bir bir istifa edip gittiği, bilim adına önemli icraat yapmak isteyenlerin önlerinin kesildiği, kendine yakın olmayan bilim adamlarının kıyıma uğradığı üniversite yönetimine tepkimizi dile getirmek istiyorum" dedi.
KSÜ’ye Kahramanmaraşlı rektör istediklerini belirten Akpınar, şunları kaydetti:
“Yerli ve mili rektör istiyoruz. Kahramanmaraş edebiyatın, şiirin başkenti olan ilimizde, üniversite rektörünün yerli olması sorumluluk duygusu ile hareket ederek görevinin sahiplenmesi ve üniversitenin şehirle bütünleşmesine daha çok katkı sağlayacaktır. Kahramanmaraşlı bir rektörün şehirdeki iş adamları, siyasiler, sivil toplum örgütleri ile işbirliği kurarak üniversiteye katkı sağlaması daha üst seviyede olacaktır. Kamuoyunda ve basında ihalelerdeki usulsüzlükler, bilim adamlarına haksız davranışları artık sözün bittiği yere gelmiştir. Hele bir şehit yakınına yaptığı sürgün bardağı taşıran son damla olmuştur.”

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.