Milletvekili Aydemir: “Tarihine sadık gençlerimiz, AK ufkun yıldızları”

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, Aşkale eğitim kurumlarında incelemelerde bulundu

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
27 Şub 2018 / Sal 15:18 |
/ 89 Kez Okundu
| |
AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, Aşkale eğitim kurumlarında incelemelerde bulundu.
Erzurum İmam Hatip Platformu Başkanı Tekin Pınar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Serhat Erdem ve eğitimcilerle birlikte Aşkale Anadolu İmam Hatip Lisesi, İMKB Anadolu Lisesi, Koçak özel Eğitim kurumu, Çok Programlı Anadolu Lisesini ziyaret eden Milletvekili Aydemir, eğitimcilerle istişare ederek beklentilerini tespit etti.
“Aşkale’de Öğrenci ve öğretmenlerle hayatı okuma üzerine istişare etmenin manevi hazzı tarifsiz” diyen Milletvekili Aydemir, Aşkale’nin ekonomik yatırımlarla birlikte hizmet sektöründe de öncü ilçeler arasına girdiğini, eğitim alanındaki vitrini ve oluşumlarıyla örnek bir ilçe olduğunu belirtti. Aydemir, “Milli ve manevi değerlerimize sadık, muhteşem tarihimize vefalı, milli irade ruhuna sahip çıkan gençlerimiz, Türkiye’nin 2023 ufkunda milli azametimiz, manevi haşmetimizin birer yılmaz savunucu ve temsilcisidirler. Önce insan odağında, kamil, arif ve ülke değerlerine vakıf gençlerimiz, AK ufkumuzun yıldızlarıdır” dedi.
İlçe eğitim kurumları ziyaretinde, eğitimdeki çağdaş yapılanma ve kurumsallaşmanın mükemmel bir düzeyde olduğunu kaydeden Milletvekili Aydemir, “İlçenin bütün eğitim kurumlarını gezmemiz, bilgi sahibi olmamıza ve evlatlarımıza aldıkları hediyeleri takdim etmemize önayak olan Aşkale İlçemizin başarılı Milli Eğitim Müdürü Serhat Erdem’e, Aşkale’de görev yapan tüm eğitimcilere şükran borçluyuz” kaydını düştü.
Aşkale’deki bir başka gurur duyulan eğitim kurumunun İmam Hatip Anadolu Lisesi olduğunu belirten Milletvekili Aydemir, İmam Hatip Platformu Başkanı Tekin Pınar’la birlikte gerçekleştirdiği ziyaret sonrası, “Ziyarette hafızlık eğitimi alan öğrencilerin ve velilerin şevk ve iştiyakı görülmeye değer kıvamdaydı. Başarıları daim olsun” dedi.
Aşkale İMKB Anadolu Lisesi ziyaretinde eğitimci, öğrenci ve velilerle bir araya gelen Milletvekili aydemir Türkiye’nin 2023 hedeflerini ve Eğitim yaklaşımını paylaştı. Öğrencilerin Zeytin Dalı harekâtı dolayısıyla sergiledikleri milli hassasiyetin gıpta verici olduğunu aktaran Milletvekili Aydemir, “Aşkalelilerin dadaş duruşunu kaydeden gençlerimizin Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a bağlılığı ve onun ufkunda bulunma kararlılıkları her türlü takdirin üstündedir” diye konuştu.
Aydemir, “Öğrenci ve öğretmenlerle hayatı okuma üzerine sohbetin lezzeti bir başka. Aşkale İMKB Anadolu Lisesinde bu hali yaşadık. Ana tema, İyi eğitim almış insan, yaşadığı hayatı en iyi anlayandır gerçeğiydi. Dikkat yoğunlaşması cezbediciydi. Teşekkür ediyoruz” değerlendirmesini yaptı.
Aşkale’nin bir diğer Eğitim kurumu Özel Eğitim Kurumu Aşkale Koçak İlkokulunu ziyaret ederek, öğrencilerle söyleşide bulunan ve hediye paylaşımı yapan Milletvekili Aydemir, “Aşkale Koçak İlkokulunda öylesine bir sevgi zemini oluşmuş ki otistik öğrencilerin halim selim halleri buna en büyük nişaneydi. Öyleyse, “Ekmekten sonra eğitim, bir milletin en büyük ihtiyacı” diyeni hayırla analım. Okul yönetimine teşekkür ediyoruz” dedi.
Ziyaretin son durağında Aşkale Çok Programlı Anadolu Lisesinin konuğu olan Milletvekili Aydemir, eğitimcilerle Erzurum’un eğitim vizyonu üzerinde dikkat ve hassasiyetleri paylaştı.
Aydemir ziyaret sonrasında yaptığı açıklamada, “Aşkale Çok Programlı Anadolu Lisesini ziyaretimiz, eğitimle doğmadığımızı; eğitimle yaşadığımızı bir kere daha fehmettirdi. Fiziki şartlar kadar eğitim kadrosu da mükemmel okulumuzdan, velilerin ve öğrencilerin memnuniyeti bizi mutlu etti. Müteşekkiriz” dedi.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.