Muzaffer nine el emeği göz nuruyla geçiniyor

Edirne’de 75 yaşındaki Muzaffer nine, yaşına rağmen el emeği göz nuru ürünlerini evinin önünde satarak geçimini sağlıyor

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
23 Kas 2017 / Per 15:35 |
/ 125 Kez Okundu
| |
Edirne’de 75 yaşındaki Muzaffer nine, yaşına rağmen el emeği göz nuru ürünlerini evinin önünde satarak geçimini sağlıyor. Hasta kızına bakmak için gün boyu sokakta hem el işi hem de satış yapan Muzaffer Duman, zorlu yaşam mücadelesi veriyor.
Muzaffer Duman, Eski İstanbul Caddesi’nde evinin penceresinin önünde yaptığı el işlerini satarak ev ekonomisine büyük katkıda bulunuyor. Komşularının verdiği ipliklerle ürünler ortaya çıkaran Muzaffer Duman, ‘iş bulamıyorum’ diyenlere de ders veriyor.

"Gücüm yok iplik almaya"
Duman, yaşın para kazanmada sorun olmadığını belirterek, "Çetik, çorap, yelek, duş lifi, şal, eldiven, tarhana, kuskus satıyorum. Hepsini kendim örüyorum. Gözlük kullanmadan örüyorum. Gözlerim çok sağlıklı. Rahatsız kızım var, ona bakıyorum. Her gün sergimi açmaya çalışıyorum. Çok soğuk ve yağışlı havalarda sergimi açmıyorum. Evimin penceresinin önünde satış yapıyorum. İnsanların el emeği göz nuru işlere talebi var. Eşimden emekli maaşı kaldı ama kredi borcumuz olduğu için emekli maaşım kesiliyor. 5 yıldır ördüğüm el işi ürünleri satıyorum. Eskiden pazara çıkıyordum ama sağlık sorunlarım yüzünden pazara çıkamıyorum. Şeker hastasıyım, iğne vuruluyorum. Komşuların verdiği ipliklerle örgülerimi örüyorum. Kendim iplik alamıyorum. Fiyatları yüksek, gücüm yok iplik almaya" dedi.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.