Nazilli Belediyesi 9. Kültür Sanat ve Edebiyat Festivali başladı

Nazilli Belediyesi tarafından 9’uncusu düzenlenen Kültür Sanat ve Edebiyat Festivali başladı

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
24 Mar 2018 / Cmt 15:46 |
/ 88 Kez Okundu
| |
Nazilli Belediyesi tarafından 9’uncusu düzenlenen Kültür Sanat ve Edebiyat Festivali başladı.
9’uncu Kültür Sanat ve Edebiyat Festivali’nin açılış programına Nazilli Kaymakamı İbrahim Küçük, Bozdoğan Kaymakamı Murat Akyüz, Karacasu Kaymakamı Güher Sinem Büyüknalçacı, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Akif Dönertaş, Belediye Başkanı Haluk Alıcık, şair ve yazarlar, dernek, STK ve siyasi parti temsilcileri ile yüzlerce sanatsever vatandaş katıldı.
Açılış konuşmasına Arif Nihat Asya’nın ‘Bayrak’ şiiri ile başlayan Başkan Alıcık, “Öncelikle hayatlarını kaybeden Oktay Sinanoğlu, Tayfun Talipoğlu, Ülkü Adatepe, Bilgin Adalı ve Muzaffer İzgü’ye Allah’tan rahmet diliyorum. Bu saatten sonra beyin göçüne ihtiyacımız yok. Milletimizin çocuklarının enerjisine ihtiyacımız var. Evlatlarımız ülkemizde adam gibi yetişip bu devlete hizmet verecektir. Düzenlediğimiz kültür sanat etkinlikleri ile de sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerini verdiğimize inanıyorum. Festivalimize uzaktan ve yakından gelerek bizi onurlandıran tüm misafirlerimize teşekkür ediyorum” sözlerini kaydetti.
Nazilli ve çevresinde yaşayan tüm vatandaşları festivale davet eden Kaymakam Küçük, “Şehrin ruhunu ayakta tutan ve kişilik kazandıran değerler bu tür etkinliklerle oluyor. Toplumların sağlıklı yapıya kavuşması ancak bunlarla mümkündür. Belediyemizin bu yıl hazırlamış olduğu bu festival nedeniyle kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.
Kitap okumanın ve okutmanın önemine değinen, Şair, Gazeteci, Araştırmacı Yazar Sunay Akın, “Dünyada barış ve kardeşlik hâkim olacaksa bunu kitaba değer verenlere borçluyuz. Ben kitap, sanat ve edebiyata sahip çıktıkları için Nazilli’lere çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
1 Nisan 2018 tarihine kadar sürecek olan festivalde müzisyenler, gazeteciler, televizyon programcıları, sinema oyuncuları ve 26 yazar, sanatseverler ile bir araya gelecek.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.